İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray, Sivas’da 3 Puan Bıraktı

Galatasaray, Sivas’da 3 Puan Bıraktı

Galatasaray, Sivas’da 3 Puan Bıraktı

Maç öncesinde şampiyonluk yolundaki en büyük rakipleri olan Başakşehir,Beşiktaş ve Fenerbahçe puan kaybı yaşadı.Bu yaşanan sürprizler Galatasaray’ın arayıp da bulamayacağı bir fırsattı.Bu fırsatı değerlendirmesi gerekiyordu fakat Galatasaray bu fırsatı elinin tersiyle itti.Avantajlı konuma gelmek isterken bu haftanın en avantajsız konumuna düştü.


Sahada maçın başlangıç düdüğünden bitiş düdüğüne kadar nasıl oynaması gerektiğini bilen bir Sivasspor vardı. Buna karşılık olarak, oyunun kontrolünü bir türlü eline alamayan bir Galatasaray sahadaydı. Maçın ilk dakikalarında Sivasspor, Galatasaray orta sahasının oyunun kontrolünü eline alamamasıyla, oyuna çok etkili başladı.Bunun en büyük sebebi transfer sezonunda Ndiaye’nin gidişi ve Fernando’nun ağır sakatlık yaşamasıdır. Ndiaye’nin yokluğu bir şekilde doldurulurdu fakat Fernando’nun da sahada olmaması Galatasaray orta sahasındaki gücü fazlasıyla etkiledi. Oyunu kurarken defanstan orta sahaya geçiş bir türlü sağlanamadı.Bu yüzden Galatasaray oyunu kendi sahasında kabullenmek durumunda kaldı.Oyunu kendi sahasında kabullenen Galatasaray’ın gol yiyeceği çok belliydi ama golün köşe vuruşundan gelmesi Galatasaray için daha üzücü bir durum haline geldi.Bu golde Muslera’nın hatası çok büyük bir rol oynuyor. Golden önceki hatası Galatasaray’a 3 puanı kaybettirdi. Tabiki bu 3 puanın tek sebebi Muslera değil fakat bu sezon aynı hataları tekrar eden hareketlerde bulundu. 1-0 dan sonra Galatasaray topla oynasa da ileride oyunu yönlendirilecek bir oyuncusu olmadığı için istediği oyunu sahaya yansıtamadı.
İkinci yarı ise yapılan değişiklerle birlikte Galatasaray nispeten daha çok pozisyona girdi. Burada Belhanda’nın oyunu ön plana çıktı fakat yetersiz kaldı. Yasin ve Gomis ileride çok etkisiz kaldı. Zaten Yasin Öztekin deplasmanlarda iyi performans gösteren bir futbolcu değil. Bana göre Yasin’in deplasman maçlarında oynatılması hatalı bir tercih. Tolga ve Donk ikilisi de ligin en kötü orta saha ikilisi olmaya aday gibi gözüküyor.


Maç sonunda Fatih Terim aslında en güzel özeti yaptı. Fatih Terim dedi ki: “Rakiplerimizin puan kaybını kaldıramadık herhalde. Bu stres bize kötü etki etti. Ben geldiğimden beri en kötü oyun bu. Neye yanayım? Liderliği kaçırdığımıza mı, mağlubiyete mi, oyunumuza mı? Ben 3.’ye daha çok üzülüyorum. Bu biz değiliz.”
Not:Ligimizdeki hakemlerin artık üzerine düşen görevleri yerine düzgünce getirmesi gerekiyor. Ligimizde hakemler mutlaka her hafta herhangi bir takımın canını yakmayı başarıyor. Ligimizin kalitesi artıyor diyoruz, oynanan futbol daha keyifli diyoruz fakat hakemlerimiz oynanan futboldan daha fazla göz önüne geliyor. Her hafta hakemleri konuşmaktan yorulduk artık..

 

Ali Oğuzhan Uyar

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap