İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray Malatya’da Kayıp

Galatasaray Malatya’da Kayıp

Galatasaray Malatya’da Kayıp
8

        Maç kadroları ilk başta açıklandığında Galatasaray’ın dörtlü savunma ile maça başlayacağını düşünmüştüm fakat her zamanki gibi Igor Tudor bir sürpriz yaptı ve takım, üçlü savunma ile maça başladı.Malatyaspor’un teknik direktörü ise Galatasaray’ın zaafını görmüştü.Galatasaray karşısında savunmaya çekilirse puan kaybedeceğini çok iyi biliyordu.Bu yüzden takımı savunma mentalitesiyle değil de hücum ve pres mentalitesiyle sahaya sürdü.

        Oyun planları farklı olan iki takımın mücadelesinde Malatyaspor oyunu oynayan taraf oldu. Galatasaray ise daha çok savunmada hata yapan ve her an gol yemeye müsait bir takım görüntüsü çizdi. Maicon,Denayer,Ahmet oyun içerisinde ilk dakikadan son dakikaya kadar sürekli hatalı oynadılar.Bunun en büyük sebebi, Igor Tudor’un yapmış olduğu defans kurgusundan kaynaklanıyor. Zaten üçlü savunma yapması yanlıştı ve yapsa bile bu üçlü isimden bir tanesinin Fernando olması gerekiyordu. Çünkü takım deplasmanlarda gol bulmakta çok zorlanıyor.Sizin teknik direktör olarak bu sorunu çözmeniz gerekiyorken tam tersini yaparak rakibin ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Bunun dışında birçok oyuncu gerçek mevkileri dışında oynadı. Belhanda,Ndiaye,Feghouli nerede oynuyor maç boyunca çözemedim ve bu isimler hücum anlamında Gomis’e  katkı veremediler.Ekstra sorumluluk almaları gereken yerlerde sorumluluk alamadılar.Maç bu şekilde devam edince tam Malatyaspor’un istediği oyun ortaya çıktı.Malatyaspor bu fırsatı değerlendirdi ve rahat bir galibiyet aldı.

Genel olarak seyir zevki düşük olan bir maçtı.Hatta maçın özellikle ilk yarısında uykumun geldiğini rahatça söyleyebilirim.Malatyaspor’un attığı gol ile birlikte maça biraz da olsa tempo geldi.Hakem için yönetilmesi kolay bir maç oldu.Galatasaray için çok büyük bir kayıp Malatyaspor için ise önemli bir üç puan oldu.

Bence bu maç dışında Galatasaray için konuşulması gereken bazı konular var.Birinci konu Igor Tudor’un neden bu kadar çok sistem değişikliğine gittiğidir.İkinci konu ise Galatasaray başkanının etkisinin neden bu kadar düşük olduğu konusudur.

Birinci konunun açıklaması gayet basit.Her şey yolunda giderken teknik direktörün kendince maceralara girmesi Galatasaray’a çok zarar verdi.Galatasaray’ın bir zamanlar en yakın rakibine 9 puan fark atmasında fikstür avantajının faydası olsa da bunun dışında oynadığı cesur futbolun da etkisi çok büyüktür.Eğer Galatasaray o maçlara da şimdiki oyun düşüncesiyle çıksaydı bu puan farkını açamazdı.Bu yüzden teknik direktörün acilen sorgulanması gerekiyor.

İkinci konu ise gerçekten Galatasaray adına çok üzücü bir durum.Çünkü Galatasaray başkanının ciddiye alınmaması aynı şekilde Galatasaray’a çok zarar verdi.Buna vereceğim en büyük örnek ise Galatasaray başkanı Dursun Özbek’in Igor Tudor ile devam edeceğiz açıklamasına rağmen neden hala teknik direktör gidecek diye konuşmaların yapılmasıdır.Normalde kulüp başkanı açıklama yaptığında onun dediği olmuştur yani üstüne daha fazla tartışmaya gerek yoktur.Örneğin Aziz Yıldırım,Aykut Kocaman ile devam edeceğiz dedikten sonra kimse Aykut Kocaman gidecek diye konuşmadı. Dursun Özbek açıklama yapmasına rağmen hala Tudor gidecek diye konuşuluyor.Bunun tek bir açıklaması olabilir.O da Galatasaray başkanı Dursun Özbek’in açıklamalarını kimsenin dikkate almıyor olmasıdır.Bu anlamda Galatasaray başkanı 3 yılın özetinde Galatasaray’a çok büyük zararlar verdi. Gerek sportif açıdan gerek ekonomik açıdan başarılı sonuçlar alamadı. Bu yüzden yönetimin önce kendisini sorgulaması gerekiyor. Böyle giderse Galatasaray başarıdan söz edemez hale gelecek.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Blogum Harika etkinliği ile siz de blogunuzla kazanmaya aday olun. Web sitenizi tanıtın, promosyon ve ödüller kazanın. Sponsorlarımızın desteği ile bloglar arası etkinlik yarışmamızı 2017 yılı içerisinde bu ay sonuna kadar düzenliyoruz; şimdi siz de harika bloglar dünyasına katılın, yeni yıla ödülle girip markalaşın.

    Web: http://www.blogumharika.com
    Mail: [email protected]