İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray-M.Başaksehir Maçı Yorumu

Galatasaray-M.Başaksehir Maçı Yorumu

Galatasaray-M.Başaksehir Maçı Yorumu
3

Başakşehirle Galatasaray arasında geçen maç aslında İgor Tudor ile Abdullah Avcı arasında geçen maçtı. Abdullah Avcı Galatasaray’ın eksik işlemeyen tarafından sol bölgesinden ataklarını geliştirdi ve golüde bu taraftan buldu. Galatasaray’ın oyuncu kadrosu  5 gol yiyecek bir kadro muydu?

Tudorun büyük maçlara bakış açısı Fenerbahçe, Trabzon maçlarında görüldüğü gibi geride oyun kabullenme üzerine kurulu senenin başlangıcında neredeyse bütün maçlarda çok etkili olan ve 90 dakika diri görünen Fernando sistemin değişmesiyle birlikte orta sahadaki etkinliğini kaybetti. Fenerbahçe ve Trabzon maçlarında oyunda yoktu. Sadece Galatasarayı anlatmakta doğru olmaz Başakşehir ligimizin en istikrarlı takımı defansla orta saha arasındaki alanı o kadar iyi parselliyorlar ki oyunu çift yönlü oynayabiliyorlar, öne geçtikleri maçta skoru korumayı biliyorlar.

Başakşehir stoperleri oyun kurucu özellikte olan stoperler Epureanu, burada bir adım öne çıkıyor. Çünkü günümüz futbolunda sol ayaklı stoperler çok önemli ve kalitesini sahaya yansıttı Epureanu.Maç kadrosu açıklandıktan sonra önce Emre Belözoğlu ardından Mahmut Tekdemir ve Caicara gibi Başakşehir’in ilk 11’inde oynayan 3 banko oyuncusunun olmaması Galatasaray’ı bir adım öne çıkarıyordu.Galatasaray’ın orta sahayı Fernando ve Ndiaye ile sezona iyi başlangıç yapan ikiliden oluşturması Galatasaray’ın orta sahayı domine edeceği ve oyunu 3.bölgeye yıkması anlamına geliyordu.Ama bu plan tutmadı ve Fernando ile Ndiaye ikili performans olarak en kötü maçlarını oynadı. Çift forvetten Tudor istediği verimi alabildiğini düşünmüş olacak ki oyuncu değişikliğini 70’ten sonra yaptı.Eren’in Gomis’in partneri olabileceği herkesin kafasında büyük bir soru işareti.Adebayor şüphesiz ki maçın adamıydı, maç boyunca ikili mücadelelerde %100’e yakın bir performans gösterdi.Takımı 3.bölgeye taşıdı ve performansını 3 golle süsledi.Sonuç olarak başakşehir 3 puanı 5 golle aldı, göze hoş gelen bi futbol oynadı.Galatasaray da 5 gollü mağlubiyetin yankıları hafta boyunca hatta sezon boyunca yankılanacak Tudorun artık tek bir şansı kaldı. O da; deplasmandaki Beşiktaş maçı ligin ilk yarısının son büyük maçı Galatasaray için ve onu da kaybederse artık Tudor’un yavaş yavaş istifası gündeme gelecektir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul üniversitesi\'de okuyorum. 20 yaşındayım. Avrupa ve türk futbolunun yakından takipçisiyim.

Yorum Yap