İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray Keyif Veriyor

Galatasaray Keyif Veriyor

Galatasaray Keyif Veriyor
1

İlk hafta Galatasaray evinde rahat kazandığı maçtan sonra deplasmanda nasıl oynayacak sorusu sorulmuştu.Bu hafta oynanan Osmanlıspor maçında bu sorunun cevabını özellikle ilk 60 dakikada görmüş olduk.

Galatasaray ilk hafta almış olduğu galibiyetin verdiği motivasyonla maça çok iyi başladı.İlk 45 dakika rakibine top oynatmadı.Maçı karşı sahaya yıkıp oyunun kontrolünü eline aldı.Özellikle rakibe uyguladığı pres ve rakibin pas yapmasını engelleyecek şekilde pozisyon alması, takdire değerdi.Maç içinde Gomis ve Fernando’nun maçın en iyilerinden olduğunu düşünüyorum.Gomis uygulamış olduğu pres ve iki haftadır yapmış olduğu gol vuruşları ile kalitesini ispatladı.Sadece pres yapmakla kalmıyor, geçen yılın en büyük sorunu olan arkadan destek veren oyuncunun da pozisyona girmesini sağlıyor.Fernando ise maç nasıl gitmesi gerekirse öyle oynuyor.Defansa yardım ediyor, takımı ileri çıkartıyor.Top kapma özelliği ön plana çıkıyor hatta Maicon’un da hücuma katkı vermesini sağlıyor.Çok büyük bir profesyonel.Kendisini saha içinde belli ediyor.

Galatasaray takımının bu sene geçen senelerden en büyük farkı yapmış olduğu pres ve takımın kazanma isteği oldu.Takım topu kaybeder kaybetmez üç kişi birden pres yapıyor ve rakibin hata yapmasını zorluyor.Geçen yıl baktığımızda rakip stoperlerin üç opsiyonu vardı.Rakip stoperler o kadar rahattı ki sağa, sola, öne çok rahat pas atma imkanına sahipti.Bu yıl oynanan oyunda rakibin hata yapmasına zorlandığı için rakip stoperler topları rastgele uzaklaştırıyor.Bir de oynanan iyi oyun geçen yıl oynayan oyuncuların yeteneklerini daha da ön plana çıkarttı.Örneğin Tolga, Linnes, Rodriguez geçen sene verimliliği çok tartışılan oyunculardı fakat oynanan iyi oyunla birlikte onlar da oyun içinde rahatladılar.Tabi ben yine de sol bek ve sol açık için hala takviyeye ihtiyaç olduğunu düşünüyorum.Çünkü hala sol kanat tam olarak işleyemiyor.Bunun haricinde Tolga’nın iki haftadır atmış olduğu gollerde Tudor’un taktiğinin etkili olduğunu söyleyebilirim.Tolga’yı Gomis ile besleyip pozisyona girmesini sağlıyor.Tabi sadece Tolga değil Belhanda ve Ndiaye de bu sene Tolga gibi pozisyonlara girer.Kazanılan rahat galibiyetin dışında Belhanda’nın maç içerisinde daha çok inisiyatif alması gerekiyor.Kendisine verilen görevi yerine getiriyor, mücadele ediyor fakat oyunun içinde daha çok yönlendirici olması gerekiyor.

Alınan rahat üç puanın dışında gördüğüm eksikliklere gelirsem Galatasaray golü yedikten sonra tepki veremedi.Serdar Aziz çok net iki hata yaptı ve bunlar golle sonuçlanabilirdi.İki haftadır yenilen duran top da Tudor’un düşünmesi gereken sorunlardan birisi olmalı.Bir de yedek kulübesinin yetersizliği Galatasaray’ın sorunlarından birisi.3-0 da, yenen golden sonra hocanın tepki vermesi gerekiyordu fakat kulübe de yetersiz olduğu için Galatasaray istediği tepkiyi veremedi.Yine de alınan çok önemli 3 puandı.Galatasaray’ın iki haftadır kazandığı maçlar yine de yanıltıcı olmamalı.Osmanlıspor ve Kayserispor şu anda bana göre ligin en zayıf takımlarından 2 tanesi fakat alınan galibiyetler de asla küçümsenemez.

Sonuç olarak bu sene Galatasaray taraftarını memnun edecek futbolu oynamaya başladı.Galatasaray evinde oynayacağı maçlarda rakiplerini taraftarıyla birlikte baskı altına alır.Maça giden veya maçı izleyen taraftarlar verilen mücadelen keyif alır.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap