İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray-Göztepe Analizi

Galatasaray-Göztepe Analizi

Galatasaray-Göztepe Analizi
1

Oyun beklendiği gibi Galatasaray’ın baskısıyla başladı ve bu sezon kendi evinde bütün maçlarda oyunu domine eden Galatasaray oyunun tek hakimiydi diyebiliriz .Penaltı pozisyonu tartışmalı bir karardı hakem takdir hakkını Göztepe’den yana kullandı. Ama kesinlikle penaltı olmadığını düşünüyorum.

Maçtan önce Fatih Terim genel olarak oyun sisteminin bazı kesitlerini oyuncularına aktarmış olacak ki Galatasaray’da ikinci ve üçüncü bölge uyumunun zirveye ulaştığı maçlardan biriydi. Son dönemde performansı ikili olarak artan iki oyuncuya dikkat çekmek gerekiyor. Ndiaye ve Fernando bu maçta muazzam oynadılar, maçtan önce performansını merakla beklediğim Feghouli ilk yarı etkisizdi diyebilirim. Maçın geri dönüşünde sorumluluk alan oyuncular olan Fernando ve Ndiaye’ye ikinci yarı Belhanda, Yasin ve Feghouli’nin katılımıyla Galatasaray net bir galibiyet aldı.

Hakem takdir haklarının çoğunu karşı takım lehine kullanıp Galatasaray’ın net bir penaltısını vermemesi maçın daha erken kopmasını engelledi. Göztepe takdiri hak eden bir futbol oynadı, Galatasaray karşısında kapanmadı iki takımında bu anlayışta olmasından seyir zevki yüksek bir maç ortaya çıktı. Galatasaray’ın eksik yönü belli; sol kanat ve sol beki sakatlanan Garry Rodriges bugün belki de geldiğinden beri en iyi oyununu oynadı. Ama Galatasaray’ı şampiyonluğa taşıyabilecek bir oyuncu değil oraya Feghouli klasında bir kanat oyuncusu gerekli. Fatih Terim’in maç içinde Denayer’in  performansından mutlu olmadığı çok belliydi. Galatasaray ligin ilk yarısını sol beki olmadan kapattı akıl almaz bir durum.

Mutlaka Fatih Terim bu söylenen bölgelere transfer yaptıracaktır. Ayrıca mevcut kadrodaki oyuncuların performansını da yukarı çekecektir. Galatasaray 3-4 takviyeyle ve Fatih Terim’in gelişi ile şampiyonluğun artık çok ciddi adayıdır. Oyun sistemini oturttuğu anda çok güçlü bir dış saha oyunu görebiliriz. Çünkü Fatih Terim kaybetse de göze hoş gelen bir futbol oynatır. Galatasaray için şampiyonluk umudu artık daha güçlü ve taze…

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul üniversitesi\'de okuyorum. 20 yaşındayım. Avrupa ve türk futbolunun yakından takipçisiyim.

Yorum Yap