İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray Fırsatı Değerlendirdi

Galatasaray Fırsatı Değerlendirdi

Galatasaray Fırsatı Değerlendirdi
3

Beşiktaş’ın puan kaybettiği,  haftaya derbinin olduğu fikstürde 3 puan almak çok önemliydi. Galatasaray zor da olsa bunu başardı.

 

Maçın geneline baktığımızda sahada pozisyon üretmekte zorluk çeken iki takım vardı.Bunun iki sebebi var.Birincisi Konyaspor’un oyun sisteminden kaynaklanıyor.Konyaspor geriye yaslanıp, kazandığı topları Eze, Fofana gibi hızlı oyuncularla taşıyarak atak yapma düşüncesindeydi.Takımın başında bu sistemi Türkiye’de en iyi uygulayan teknik direktör de vardı fakat pozisyona girmelerine rağmen bir türlü istedikleri sonuçları alamadılar.İkinci sebebi ise Galatasaray’ın üçlü savunma sisteminde başlayıp ileride pres uygulayamadığından kaynaklanıyor.Fernando’nun defans oynaması ve ortasahada dikine oyun yapamadıkları için, oyun da poziyonlar olmadı.

 

 

Galatasaray’da üretkenliği açan isim Selçuk İnan oldu.Rodriguez’in sakatlanması yerine Selçuk’a bırakması Galatasaray için bir şans haline geldi.Attığı dikine paslarla oyuna hareket getirdi ve tempoyu arttırdı.Gomis’in attığı golde verdiği pas da çok iyiydi.Bunun dışında Gomis maç içerisinde hücumda liderliği tek başına aldı.Maçta 2 gol atmasına rağmen hala golü araması takdire değerdi.Fernando ise takım içindeki en önemli oyuncu.Gerek savunma da gerekse hücumda oyunun gidişatını kontrol ediyor.Konyaspor maçında Galatasaray’ın gol yememe sebebi Fernando oldu.Kısacası galibiyeti Selçuk ve Gomis, mağlup olmamayı da Fernando sağladı.

 

 

Maç içinde Lotovlevici ve Belhanda Galatasaray için sahanın en kötüsüydü.Lotovlevici bir bek olarak hiçbir orta poziyonu açamadı ve arkasına bir çok kez adam kaçırdı.Belhanda ise hiç sorumluluk almadı.Aldığı her topu ya geriye döndü ya da kaybetti.Şut vurması gereken yerlerde vurmadı.Bu konularda artık on numara pozisyonunda oynayan biri olarak sorumluluğu alması ve takımı hareketlendiren kişi olması lazım.

 

 

Hakemin ise ilk goldeki ofsayt dışında sahada bir hatası yoktu.Zaten maçta tempo olmaması ve üretken pozisyonların olmaması da hakemin işini kolaylaştırdı.

Galatasaray geçen haftalarda oynadığı maçlara göre temposuz oynasa da 3 puanı almasını bildi ve Beşiktaş’a 8 Fenerbahçe’ye maç eksiği ile 11 puan farkı atarak kritik derbiye daha rahat çıkma şansını yakaladı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap