İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Galatasaray Finale Göz Kırptı

Galatasaray Finale Göz Kırptı

Galatasaray Finale Göz Kırptı

İlk 11’lere bakıldığında Akhisar’ın ideal 11’i ile, Galatasaray’ın ise rotasyonlu bir 11’le maça çıktığını gördük.

Maça nispeten daha önde baskıyla başlayan Galatasaray ilk 15 dakikada Akhisar’a net bir gol şansı vermedi. Galatasaray’ın ilk 15 dakikada tehlikeli pozisyonlar yakaladığını da söyleyemeyiz. Maç gole kadar orta saha mücadelesi şeklinde geçti ve hücum olarak iki takımda kısır bir performans ortaya koydu. Akhisar’ın golüne hemen yanıt veren Galatasaray golden sonra daha derli toplu bir görüntü verdi.

Galatasaray’ın bu 11’le bir lig maçı oynaması tabi ki mümkün değil. İlk 11’de lig maçlarını kaldıramayacak seviyede yeteneksiz, yetersiz oyuncular var. Geçen hafta Eren Derdiyok’un sakatlanması ve Gomis’in bu maçta riske edilmemesi Galatasaray’ı forvetsiz bir oyunla karşı karşıya bıraktı. Orta saha merkezli bir oyun yapısı, kağıt üstünde koşu mesafesi fazla olan oyuncularla maçı tamamlayan Galatasaray kadroya göre iyi bir skorla finale çok yaklaştı. Devre arasında, hakemin kararlarından memnun olmayan teknik direktör Okan Buruk itirazlarını devam ettirince hakem tarafından oyundan atıldı.

İlk yarının sonlarında hakemlerin iki takım aleyhine verdiği kararlar tartışmalara neden oldu. Gerginliği düşük seviyede olan maç tartışmalı düdüklerle bir anda hareketlendi. İkinci yarı iki takımda başlangıçta skoru koruma yoluna gidince maç ilk yarıda ki gibi yine orta saha mücadelesine döndü. Ne Galatasaray ne de Akhisar oyunun kontrolünü ele geçiremedi. Gözler yedek kulübelerine döndüğünde, iki takımın hocası da hızlı kanat oyuncularına yönelip maçı geniş alana yaymak istediler. Bu anlayışla oyuna giren Feghouli girdikten sonra net pozisyonlar yakalasa da ne gol ne de asist katkısı yapamadı. Golü Sinan Gümüş ile maçın son anlarında bulan Galatasaray büyük bir avantajla İstanbul’a döndü ve yarı finalin ikinci ayağı için kadro içinde yeniden rotasyon yapma fırsatına sahip oldu.

 

Yarı finalin diğer takımları arasında oynanacak derbiye göre sinir ve stresi az olan iki maç oynayacak Galatasaray finale şimdiden göz kırptı.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul üniversitesi\'de okuyorum. 20 yaşındayım. Avrupa ve türk futbolunun yakından takipçisiyim.

Yorum Yap