İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Her Telden
  3. Forum Sitesinde Hangi Bölümler Açılmalı?

Forum Sitesinde Hangi Bölümler Açılmalı?

Forum Sitesinde Hangi Bölümler Açılmalı?

Merhabalar,

Bu yazımda forum sitenizdeki bölümleri nasıl konumlandırabileceğinizden bahsedeceğim.

 

 

FORUMDAKİ ÇOK VE GEREKSİZ BÖLÜMLER

Forum kuran insanlarda genelde forumumda ne kadar bölüm olursa o kadar katkı sağlar anlayışına girerler.

Bu bana göre çok yanlış bir düşünce, çünkü forum yeni kurulduktan sonra o bütün bölümleri doldurmak uzun bir zaman alacaktır,  bu da size dezavantaj sağlayacaktır.

Öncelikle açtığınız bölümleri özgün içerik ile doldurun, kendinize bir sınır belirledikten sonra, örnek veriyorum bir bölüme 100 konu açın sonrasında yeni bölüm açın. Hem böylece forumunuzda toplu bir görünüm olacaktır. Ziyaretçiler anasayfada dolaşırken boşluklardan sıkılabilir.

Google sitedeki boşlukları sevmez, siz “X” Bölümü açtınız, ama bu bölüm boş, siz o bölümü doldurduktan sonra Google sizi çoktan o kelimede arka sayfalara atmış olacaktır.

 

 

FORUMDA NE BÖLÜMLERİ AÇMALIYIM?

Forumu kurduğunuzda birinci düşüneceğiniz şey, ben forumda öncelikle Genel paylaşımlara mı, yoksa oyun paylaşımlara mı yönelmeliyim düşüncesidir.

Kuruluş aşamasında benim size önerim bu 2 maddeden birini seçmenizdir. Eğer Genel’i seçmişseniz, Oyun Bölümlerini Genel bölümlerin altına alt forumlu şekilde konumlandırabilirsiniz.

 

 

BÖLÜMLERİN TOPLULUĞU

Bölümleri iyi biçimde sıralandırmanız gerekiyor, alt forumları çok fazla kullanmamalı, forumu kolay gezinebilir hale getirmelisiniz.

 

 

HANGİ BÖLÜMLERİ AÇMALIYIM?

Forumu kurduktan sonra, güzelce ayarlarınızı yapın, daha sonra internetde uzun bir keşfe çıkın, bu keşifin adı da “Hit Getirecek Konular” olsun :), internetde en çok neler hit alıyor?, neler üye kazandırıyor? sorularını cevaplandırın. Kendinize örnek bir site bulun, sizin kafanızdaki oluşuma benzer bir site.. Sitenin en çok hit aldığı bölümleri not edin, sonrasında başka bir siteye girin bunları da not alın, sonra tüm analizlerinin sonucunu not edin.

Analizinizi yaptıktan sonra artık herşeyi anlamış olacaksınızdır ve bölümler beyninizde listelenecektir.

 

 

FORUM HAKKINDA BÖLÜMÜ

Forumu anlatan, forumu tanıtan bir bölüm açmayı unutmassınızdır herhalde diye ümit ediyorum. Google forum hakkındaki yazılara çok dikkat eder. Sizin de bu hakkında bölümünü en iyi şekilde şekillendirmeniz gerekiyor.

Öneri olarak,
Şu şekilde yapabilirsiniz;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BÖLÜMLERİN GÜNCELLİĞİ

Forumunuz yeni iken bölümlerin güncelliliğinden dikkat edin, forumlar ne kadar güncel olursa size o kadar avantaj getirecektir. Ekibinizde görev dağılımı yapıp bölümleri güncel tutabilirsiniz.

Forumunuzdaki bölümler az olsun, öz olsun 🙂

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere..

Yorum Yap

Yorum Yap