1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Faturayı Geciktirenlerden Artık Açma-Kapama Ücreti Alınmayacak!

Faturayı Geciktirenlerden Artık Açma-Kapama Ücreti Alınmayacak!

Faturayı Geciktirenlerden Artık Açma-Kapama Ücreti Alınmayacak!
1

İnternet servis sağlayıcıları, GSM, uydu yayını hizmeti sunan şirketler, faturasını geciktiren kullanıcılardan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın açıklamasına göre 2018 Mayıs ayında yürürlüğe girecek bir kanun ile artık açma-kapama bedeli alamayacak.

Hükümet yaklaşık 60 milyon elektronik haberleşme abonelerinin el yakan açma-kapama bedelini kaldırarak halkı korumaya aldı.

 

 

GSM operatörleri, İnternet servis sağlayıcıları ve uydu-televizyon hizmeti veren şirketler kullanıcılardan hizmet başlatmak veya sonlandırmak için ücretler alabiliyordu. Bu Tip ücretleri genellikle kampanya dahilinde bir hizmet alırsanız ödemeseniz de, sınırlı süre için hizmet almak isteyen veya şirketlerin kampanya adı altında yaptıkları bağlayıcı sözleşmeler altına girmek istemeyenler için eşitsizlik sağlıyordu.

 

Açma-kapama ücreti uygulanacak durumlar için asgari 7 gün önce olacak şekilde borcun ödenmemesi durumunda alınacak gecikme bedeli aboneye bildirilecek. Faturanın son ödeme tarihinde ödenmemesi nedeniyle hizmet durdurulursa, hizmetin durdurulduğu tarihten itibaren aboneye herhangi bir hizmet bedeli yansıtılmayacak.

Yorum Yap

Yorum Yap