1. Ana Sayfa
  2. Oyunlar
  3. Farkında Olmadan Tetris Rekorunu Kıran Adam

Farkında Olmadan Tetris Rekorunu Kıran Adam

Farkında Olmadan Tetris Rekorunu Kıran Adam
1

Efsane oyunlardan biri olan Tetris’i canlı yayında oynayan bir adam iki dakika içinde 300.000 puana ulaşan Jonas Neubauer isimli bir adam farkında olmadan oyun rekorunu kırdı.

 

NESS konsoluna 1989 yılında girmiş olan Tetris popülerliğini  yaklaşık 30 yıl sonrada rekabetçi sahada korumaya devam ediyor. Tetris ve benzeri oyunlara ait skorların Speedrun web sitesine yükleniyor olması, rekabet ortamını da büyük ölçüde arttırıyor.

 

 

Açtığı Twitch yayınında 100 satırı en kısa sürede yok etme rekor denemesi yapan Neubauer, takipçilerinin uyarılarıyla farklı bir dünya rekoru kırdığını fark etti.  Speedrun kayıtlarına göre 2 dakika içinde 300.000 puana ulaşan ilk oyuncu oldu. Kırdığı rekoru yaklaşık 50 saniye sonra fark eden oyuncu, şaşkınlıkla karışık bir sevinç yaşadı.

 

Bununla da yetinmeyen Neubauer 1 gün sonra, hedeflediği 100 satır temizleme rekorunun da sahibi oldu. Benimse tek merak ettiğim günümüzde oluşan online rekabetçi ortam bundan 30 yıl önce olsaydı nasıl rekorları göreceğimiz. Peki, sizin herhangi bir oyunda amaçladığınız ya da ulaştığınız bir rekorunuz var mı?

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap