Kapat

Facebook Gönderileri Erteleyebileceğiniz Bir Özelliği Test Ediyor!

Anasayfa Sosyal Medya Facebook Gönderileri Erteleyebileceğiniz Bir Özelliği Test Ediyor!

Facebook, geçiçi olarak sinir bozucu paylaşımları Haber Kaynağınızdan gizleyen bir “Ertele” özelliğini test etmeye başladı.

Toplumsal olaylarda karşıt görüşlü arkadaşlarınızın fikirleri canınızı sıkabilir. Örnek olarak bir derbiden sonra bazı arkadaşlarınız galibiyet kutlamasını abartarak ana sayfanızı ele geçirebilir. Buna benzer durumlarda insanın sinirleri bozulabiliyor. Arkadaşınız ile bağlantıda kalmak istiyorsunuz. Fakat yaptığı paylaşımları da görmek istemiyorsunuz. Facebook buna benzer durumlar için bir özellik getiriyor.

 

 

Facebook’un test etmeye başladığı bu özellik sayesinde artık gönderiden rahatsız olduğunuz zaman o gönderiyi bir ay, bir gün, veya yada bir hafta boyunca erteleyebilirsiniz. Yani bu gönderiyi örnek olarak bir ay görmeyeceksiniz. Ayrıca bu özellik sadece kişiler için geçerli değil, gruplar veya sayfa üzerinden gönderileri geçiçi olarak erteleyebilirsiniz.
Erteleme seçeneği, yayın seçeneklerini seçerken görünen açılır kutuda, ‘yayınını kaldır’ seçeneğinin yanında görülebilir; bu, yayını Haberler Feed’inizin kalıcı olarak bloke etmesine izin verecektir.

Özelliğin resmi olarak onaylanmadığı halde, yayına konuşan bir Facebook sözcüsü, bu özelliğin test edildiğini ancak App’ın bu özelliğini ne zaman göreceğimiz konusunda yorum yapmayı reddettiğini belirtti.

Yorumla!