1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Facebook, Uygulama Üzerinden İnsanları Dinliyor mu?

Facebook, Uygulama Üzerinden İnsanları Dinliyor mu?

Facebook, Uygulama Üzerinden İnsanları Dinliyor mu?

Son zamanlarda veri skandallarıyla gündemden düşmeyen facebook, Mark Zuckerberg’in dün katıldığı soruşturmada kendisine yöneltilen sorularla adından söz ettirmeye devam etti.

Veri sızdırma skandalının ardından insanların gözünde ve borsada ciddi manada değer kaybına uğrayan Facebook’un CEO’su Mark Zuckerberg, dün duruşmada soruları yanıtladı. Zuckerberg’in kendisine yöneltilen sorulara “evet” yada “hayır” şeklinde cevap vermesi istendi.

İnsanların, Facebook’un verileri Cambridge Analytica’ya sızdırmasının ardından, sosyal medya uygulamalarına karşı güveni azaldı ve tekrardan “Facebook kullanıcıları dinliyor mu?” iddiası gündeme geldi. Kullanıcılar arasında bu türlü iddiaların dolanması üzerine duruşmada, Zuckerberg’e “facebook kullanıcılarını dinliyor musunuz?” diye soru yöneltildi ve Zuckerberg “hayır” cevabını verip bunların komplo teorisi olduğunu ekledi.

Her ne kadar Zuckerberg bu iddiaları reddetse de, Facebook’un uygulama aracılığıyla ikili diyalogları dinleyip insanların ihtiyaçlarını tespit edip ve bu ihtiyaçlar doğrultusunda etkili olabilmek için, reklam politikası belirlediği yönünde bilgiler çok kişiler tarafından dile getiriliyor.

 

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap