İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Elon Musk’ın Canlı Yayını Rekor Kırdı

Elon Musk’ın Canlı Yayını Rekor Kırdı

Elon Musk’ın Canlı Yayını Rekor Kırdı

Dün Türkiye saatlerine göre gece 12 sularında Dünya’dan uzaya gönderilen Falcon Heavy roketi Youtube’da en çok izlenen gelmiş geçmiş 2. canlı yayın oldu.

 

Elon Musk’ın kurucusu olduğu SpaceX firması dün içinde Elon Musk’ın diğer bir firması olan Tesla’nın ;Roadster model aracını Falcon Heavy roketiyle uzaya yolladı. ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Kennedy Uzay Merkezinde binlerce kişi tarafından canlı olarak izlenen tarihi anı herkes oradan izleme fırsatına sahip değildi. Bu sebeple Falcon Heavy’nin uzaya gönderilişi Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı olan Youtube’da canlı yayın olarak verildi. Bu sayede Dünya’da milyonlarca insan o ana naklen tanıklık etmiş oldu.

Dün sosyal medyada en çok konuşulan konu olan “fırlatış”, Youtube tarihinin de en çok izlenen ikinci canlı yayını oldu. Mars’a yollanmak istenen roketin gelecek için bir örnek teşkil etmesi bakımından, büyük bir adım olduğu öngörülüyor.

Youtube’da en çok izlenen birinci canlı yayın ise 2012 yılında Felix’in Uzaydan Dünyaya atlaması olmuştu. Hangisinin daha önemli olduğu bilinmez ama daha çok dikkat çekenin Felix olduğu izlenme sayısı açısından ortada.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap