EkonomiSektörel Bilgiler

Dünyanın En Zengin İnsanları

Dünyanın en zengin insanlarını sizler için listeledik. Servet miktarları net rakamlardır.

2018 Forbes verilerine göre hazırladığımız bu listedeki insanların servetlerindeki sıfırlar o kadar fazla ki say say bitmez.

 

Dünyanın En Zengin İnsanları

 

 

7- Larry Ellison – 60.8 milyar dolar

Microsoft‘un ardından dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketi olan ORACLE’nin kurucusu Larry Ellison 73 yaşındadır. 1980’li yıllarda hızla ilerleyen bilgisayar teknolojisi, Larry Ellison’un servetini daha da arttırdı. Özellikle büyük şirketlerin geliştirdiği özel yazılımlar onu zenginler listesi basamaklarında hızla tırmandırdı.

 

 

 

6- David Koch – 61.2 milyar dolar

61.2 milyar dolarlık servetin sahibi olan David Koch, şirketi kağıt üretiminden madenciliğe, doğalgazdan petrole kadar birçok sektörde faaliyet gösteriyor.

 

 

 

 

5- Carlos Slim Helu – 70.9 milyar dolar

Kendi adını taşıyan telefon şirketinin sahibi olan Carlos Slim Helu 1990’lı yıllarda hızla yaygınlaşan hiber iletişimdeki potansiyeli görmüştür.

 

 

 

 

4- Mark Zuckerberg – 72.4 milyar dolar

33 yaşındaki Mark Zuckerberg üniversite yıllarında kurduğu arkadaşlık sitesi Facebook sayesinde dünyanın en zenginleri listesine adını yazdırdı. Mark, 25 yaşına ulaşmadan dolar milyarderi olmayı başarmıştır.

 

 

 

 

3- Amancio Ortega Gaona – 72.7 milyar dolar

Kadınların alışveriş tutkusunu keşfedip Zara isimli giyim şirketini açan Amancio Ortega Gaona, 42 yıl önce kurduğu Zara ile zenginler kulübüne adımını attı. 81 yaşındaki Amancio Ortega Gaona’nın serveti 72.7 milyar dolardır.

 

 

2- Bill Gates – 91.6 milyar dolar

Windows 95 piyasaya sürüldüğünden bu yana zenginler listesinin üst sıralarında yer alan Bill Gates, dünyanın en çok kullanılan işletim sisteminin kurucusudur. Gates’in serveti 91.6 milyar dolara tekabül etmektedir.

 

 

 

1- Jeff Bezos – 123.6 milyar dolar

Amazon‘un kurucusu 53 yaşındaki Jeff Bezos, 1994 yılında online satış sitesi Amazon ile sektöre liderlik etmiştir. Ciddi rakiplerle karşı karşıya gelen Bezos, asla pes etmemiştir. Jeff Bezos’un toplamda 123.6 milyar dolarlık bir serveti vardır.

 

 

 

 

Etiketler

SERHAT KÖSE

21 yaşında, yıllardır işin içerisinde olan, araştırmayı ve araştırmaları yazıya aktarmayı seven birisi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitede gezinmeden önce reklam engelleyicisini kapatın, sitemizde bulunan reklamlar sizi rahatsız etmez.