1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Dünyanın En Ucuz ve En Pahalı İnternetini Kullanan Ülkeler

Dünyanın En Ucuz ve En Pahalı İnternetini Kullanan Ülkeler

Dünyanın En Ucuz ve En Pahalı İnternetini Kullanan Ülkeler
1

İnternet ile ilgili araştırma yapan İngiltere merkezli Statista, geçtiğimiz günde dünya genelinde internetin en pahalı ve en ucuz ülkelerin yer aldığı bir rapor yayınladı.

Ülkemizde internetin yavaşlığı ve pahalılığı birçok kez dile getiriliyor. Özellikle AKK sistemi eleştirilerin başında geliyor. Peki bu durum dünya genelinde aynı mı?
Araştırma şirketi Statista, dünyanın en pahalı ve en ucuz internet kullanan ülkelerini listeledi. Aşağıdaki raporda gördüğünüz gibi dünyada en ucuz internet şaşırtıcı olsada İran’a ait. İran’da internet kullanıcıları internet için aylık ortalama 5.37 dolar ödemekte. Bu rakam da günümüzdeki kurla 20 Tl civari bir fiyat oluyor.

Listenin birinci sırasında bulunan İran’ı Ukrayna, Rusya, Moldova ve yine sizleri şaşırtacak bir şekilde Suriye takip ediyor. Avrupa’nın en hızlı internetini kullanan Romanya vatandaşları internete aylık 13.47 dolar (52 TL) ödüyor. Burkina Faso’lu insanlar için internet, sanırım bizlere nazaran çok fazla şey anlam ifade ediyor. Zira bir Burkina Faso’lunun internete aylık ödediği tutar 961.22 dolar.

Statista’nın yayınladığı listede toplam 196 ülke bulunuyor. Türkiye 196 Ülke arasında ortalama internete ödenen 26.05 dolar ile 26.sırada yerini alıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap