İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Dünya Ralli Şampiyonasında Yarış Alanına Helikopter Düştü!

Dünya Ralli Şampiyonasında Yarış Alanına Helikopter Düştü!

Dünya Ralli Şampiyonasında Yarış Alanına Helikopter Düştü!

Avrupa Ralli Şampiyona’sının Letonya bölümünde şaşkına çeviren bir kaza yaşandı. Motorsporları Federasyonuna ait bir helikopter yarış alanına düştü.

Yarışın sürdüğü sırada helikopter nedeni bilinmeyen bir sebeple yarış alanına düştü.

Organizatörler bu olaya karşın açıklama yaptı. “11. etabında finiş çizgisine yakın bir bölgede sivil bir helikopter düştü. Kurtarma ve sağlık ekipleri hemen kaza bölgesine gönderildi. Bu nedenle şampiyonanın 11. etabı iptal edildi. Kazayla ilgili şuan başka bir bilgimiz yok. Bilgi geldikçe paylaşılacaktır.” söylendi.

Yarışta bir Türkiye ekibi de bulunuyordu. Castrol Ford Team Türkiye Direktörü, Serdar Bostancı, Orada bulunan DHA muhabirine açıklamalar yaptı. Kazanın kendilerine bir sıkıntı çıkarmadığını söyleyen Bostancı, çok zor koşullarda devam eden yarışta 11’inci etap sırasında organizasyon helikopterinin düştüğünü belirtirken, “Ambulans ve itfaye ekipleri kaza yerine sevk edildi ve müdahalede bulundu. Helikopter kazası nedeniyle etap turu da durduruldu. Olay çok taze. Ölen, yaralan var mı kaç kişidir, bilgi alamıyoruz. Bizi etkileyen bir durum yok. Yarışın bitmesine 3-4 etap var. Yarış sarkmaz ama bu etabın iptal olması bizim aleyhimize tezahur etti. Yani şampiyonluktan 2’nciliğe düşebiliriz, öyle bir ihtimal var” diye konuştu.

Yorum Yap

Yorum Yap