Kapat

Drone Nedir? Günümüzde Ne İçin Kullanılır?

Anasayfa
Bilim & Teknoloji Drone Nedir? Günümüzde Ne İçin Kullanılır?
Okuma Süresi:2 dakika

Günümüzde teknoloji çağını yaşıyoruz… İçinde bulunduğumuz birkaç sene içerisinde olağanüstü teknolojik ürünlere şahit olduk. Bu ürünlerden biri de Drone günümüzde popüler sayılacak ürünler arasında yer almakta.

 

Öncelikle Drone uzaktan kumanda yardımı ile havada uçan bir araçtır. Bu aracın fiyatı büyüklük, güç, çıkabileceği yükseklik kriterleri altında belirlenmekte. İsminin ingilizcedeki anlamı “erkek arı”. Bu anlamla ürünün ne işe yaradığı pek farkedilemiyor. Ürün ileri düzey teknoloji aracı olarak havada fotoğraf çekimleri ve video çekimleri yapıyor. Askeri amaçlarda da kullanılan bu ürün İnsansız hava araçları gruplarına dahildir. İlk çıktığı dönemlerde yanlızca askeri amaçlar için kullanılan Drone günümüzde daha çok hobi amaçlar için kullanılmaktadır.

 

100 metreye kadar yükselen araçlar ülkemizde de mevcut ve popüler. Ne işe yaradığını açıklayacak olursak kısacası bir video kaydında yukardan çekim yapmak isterseniz Drone’lar burada devreye girerek yardımcı oluyor. Ayrıca ürün 5 kg ağırlıkta yük taşıyabiliyor. Kısacası ne olduğuna değinirsek çok ileri düzey ve oldukça kullanışlı teknolojik ürünlerin en başlarındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir