İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Dokunarak Duvarların Rengini Değiştirebileceğiniz Oda ‘NanoLeaf’

Dokunarak Duvarların Rengini Değiştirebileceğiniz Oda ‘NanoLeaf’

Dokunarak Duvarların Rengini Değiştirebileceğiniz Oda ‘NanoLeaf’

9 Ocak’ta başlayıp 12 Ocak’ta sona eren CES 2018’de birbirinden ilginç ve geliştirilen teknolojiye şahitlik edecek birçok teknolojik cihazlar tanıtıldı. Bu cihazların en dikkat çekeni, internet üzerinde yapatığı bir çok projeyle adını duyuran NanoLeaf tarafındna yapıldı.

CES 2018 teknoloji fuarında dikkatlerini üzerine çeken duvar kaplama panelleri adeta kendine hayran bıraktı.

 

 

Son yıllarda gelişen teknolojiye birçok şirket ayak uydurmayı başarıyor. Önceden hayali bile zor olan şeylerin günümüzdeki teknolojiler ile görmek mümkün oluyor. Ayrıca Bu hayaller şimdiki hayatımızın içinde yer almaya başladı.
CES 2018 fuarının gözde firmalarından birisi konumunda olan NanoLeaf, nesnelerin interneti üzerine birçok proje geliştirdi yanlız bu projelerin hepsi sadece kullanım kolaylığı saplayan ürünler olmamakla birlikte firma ayrıca ev dekorasyona yönelik ürünlerde üretiyor.

 

Tek Dokunuşla Renk Değiştiren Duvarlar

 

 
Duvar kağıdı gibi birbirine eklenen, odanın duvarlarını renklendiren ışık panelleri Fuarda en göze çarpan ürünlerden biri olmuştu. NanoLeaf firmasının geliştirdiği bu panellerin renklerini bir dokunuşla değiştirebilir, parlaklık ayarını yapabilir ve kapatıp açabilirsiniz.
Hareket sensörüne de sahip olan ışıklı panellerin yılın ortalarına doğru perakende satışına başlayacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yap

Yorum Yap