1. Ana Sayfa
  2. FOTO GALERİ
  3. Doğu Ekspresine Büyük İlgi

Doğu Ekspresine Büyük İlgi

Doğu Ekspresine Büyük İlgi
3

Soğuk havaların gelmesiyle insanların tatil günlerini değerlendirebilecekleri kış turizmi sezonu da açıldı. Bu doğrultuda Ankara’dan başlayıp Kırıkkale, Sivas, Erzurum, Kars arasında 1933 kilometrelik sefer yapan Doğu Ekspresine ilgi bir hayli arttı.

Sosyal medya hesaplarından birçok doğa fotoğraflarına konu olan güzergah kendi trendini oluşturdu. Yerli turistler bilet almak için sıraya girdi.  25 saat gibi bir sürede Kars’a varan trene, ilginin artmasının en büyük sebebi Kars’taki Kış Turizmi olduğu söyleniyor. Şuan Kars ve Sarıkamış’ta ki otellerin doluluk oranları %110 ‘u bulmuş durumda.

Trende 4 kişilik odalarla birlikte, 2 kişinin konaklayabileceği yataklı vagonlarda mevcut. Ulaştırma bakanlığı yoğun ilgi üzerine güzergaha ek seferler ekledi. Yılbaşı tatili için Ankara’dan Kars’a Doğu Ekspresi ile gidecek olanlar şuan için yer bulamadıklarını belirtiyorlar.

Kars Belediye Başkanı Kars’ı tanıtmaya çalıştıklarını ve bunu başardıklarını söylüyor. Bu yoğun ilginin en önemli sebebini ise, Kars’ın tarım ve hayvancılığın yanında kış turizmi için bir cennet olmasıyla açıklıyor. 2017 yılında 279.000 turist tarafından ziyaret edilen şehrin 2018 yılında 350.000 kişi tarafından ziyaret edileceği öngörülüyor. İlginin büyük bir kısmının ise gençler tarafından gösterildiği söyleniyor.

İşte bazı instagram hesaplarından görüntüler;

Yorum Yap

Yorum Yap