1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. “Çoçuk Bayramı” Tüm Yurtta Çoşkuyla Karşılandı

“Çoçuk Bayramı” Tüm Yurtta Çoşkuyla Karşılandı

“Çoçuk Bayramı” Tüm Yurtta Çoşkuyla Karşılandı

Milletimizin şanlı tarihinin verdiği mücadelelerinden biri olan Kurtuluş Savaşı döneminde Ankara’da 23 Nisan 1920 ‘de ilan edilen TBMM’nin 98. yıl dönümü, Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı, tüm yurtta törenlerle kutlandı.

Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarının TBMM’yi kurdukları tarih, yine onlar tarafından tüm Dünya çoçuklarına armağan edildi. Bu doğrultuda yurdun dört bir yanında okullarda ve meydanlarda törenlerle hem Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı hem de Meclisimizin kuruluşu kutlandı ve ortaya renkli görüntüler çıktı.

Devlet Erkanının öncelikle Anıtkabir’de Atatürk’ün mezarına çelenk bırakmasıyla başlayan resmi törenler; Bakanlar, Meclis Başkanı, Başbakan ve Cumhurbaşkanının makamlarını temsili olarak çoçuklara devretmesiyle devam etti.

Siyasetin tüm yoğunluğunun arasında yıllardan beri bu uygulamayla gündem az da olsa duruluyor ve neşeli görüntüler ortaya çıkıyor. Ayrıca basın mensuplarının koltukları kısa süreliğine devralan çoçuklara sordukları zor sorular dikkat çekti ve verilen cevaplar insanlarımızı güldürdü.

Devlet Erkanının resmi töreni temsili koltuk devirlerinin ardından TBMM’de yapılan 23 Nisan özel oturumuyla devam etti.

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap