İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Çin, Dünyanın İlk Yapay Zeka Haber Spikerini Tanıttı

Çin, Dünyanın İlk Yapay Zeka Haber Spikerini Tanıttı

Tüm ülkelerin iyi ya da kötü gelecek hedefleri var. Bizim hedefimizin 2023 olması gibi Çin'inde hedefi 2025. Ve Çin bu hedef doğrultusunda teknoloji alanında emin adımlarla hareket ederek Dünya'nın diğer önde gelen devletleriyle yarışıyor.

Çin, Dünyanın İlk Yapay Zeka Haber Spikerini Tanıttı

Tüm ülkelerin iyi ya da kötü gelecek hedefleri var. Bizim hedefimizin 2023 olması gibi Çin’inde hedefi 2025. Ve Çin bu hedef doğrultusunda teknoloji alanında emin adımlarla hareket ederek Dünya’nın diğer önde gelen devletleriyle yarışıyor.

Geçtiğimiz günlerde Çin’de düzenlenen Dünya İnternet Konferansında yapay zeka spikeri tanıtıldı. Spiker’in görüntüsü salonda verilirken izleyenler onu Çin haber ajansı spikeri Zhang Zhao’ya benzetti ama o yapay zekadan ibaret bir görüntüydü. Aslında mühendisler yapay zekayı Zhang Zhao’ya benzeyecek şekilde tasarlamıştı.

Ayrıca Çin devlet başkanı Şi Cinping konfenransa bir tebrik mektubu gönderdi. Mektupta “dünyanın bir teknoloji ve bilim devrimi içinde olduğunu, Çin’in küresel internet sistemini ve dijital ekonomiyi teşvik etmesi gerektiğini ” vurguladı.

 

Yorum Yap

Yorum Yap