İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Çin, 600 Km Hızla Gidebilen Manyetik Tren İçin Gereken Onayı Aldı!

Çin, 600 Km Hızla Gidebilen Manyetik Tren İçin Gereken Onayı Aldı!

Çin, 600 Km Hızla Gidebilen Manyetik Tren İçin Gereken Onayı Aldı!

Teknoloji dünyasının yakından takip ettiği uzun yıllardır yapılması beklenen proje manyetik trenlerin yapımı yakın zaman içerisinde başlayacak.

Teknolojinin günlük hayatı kolaylaştırma konusunda en büyük örneklerinden biri olması beklenen ve yapımı uzun yıllardır beklenen Çin’deki manyetik trenlerde artık sona yaklaşılıyor.Dünyanın en hızlı trenleri olması beklenen ve manyetik kaldırma teknolojisi ile hareket edecek olan bu teknolojik trenlerin yapımı ve inşası için gerekli olan izinler bugün çıkan haberlere göre alındı. Çin hükümetinin yetkilileri 25 Ocak’ta yaptıkları oylamda gerekli izinleri verdiği ortaya çıktı.

Şu anda dünyanın en hızlı trenleri yine Çin’de bulunmakta. Çin’in Şangay bölgesinde yer alan Pudong Havaalanı’ndan Long Yang istasyonuna giden 430 km hıza sahip trenlerin yapımında yaklaşık 1.2 milyar dolar harcanmıştı. Bu yeni yapılacak teknolojinin son harikası trenlerin maliyetinin bu rakamı geçmesi bekleniyor.

Tüm teknoloji dünyasının yakın takip ettiği manyetik kaldırma teknolojisine sahip akıllı trenlerin ne zaman hayatımıza gireceği henüz bilinmiyor. Ancak Çinli yetkililerin trenin yapımına kısa süre içerisinde başlayacağını ifade ettiği öğrenildi.

Yorum Yap

Yorum Yap