1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Cimbomdan 7 Gol!

Cimbomdan 7 Gol!

Cimbomdan 7 Gol!
1

Haftalardır galip gelemeyen zayıf rakibine karşı Galatasaray 25 dakikada maçı bitirdi. Deplasman fobisini kupa maçında bir nebze aşan Galatasaray, bu maçla birlikte büyük bir özgüven kazandı.

 

Karabük’ün zorlu bir dönemden geçmesi maç öncesinde Galatasaray’ı favori yapıyordu. 7-0 ‘lık skor tabii ki beklenen bir skor değildi ama maçın genel gidişatında atılan gollerin dışında 3-4 tane net pozisyon daha vardı. Karabük’ün içinde bulunduğu duruma bakılırsa; Anadolu kulüplerinin genel sıkıntısını Karabük şu an ağır bir biçimde yaşıyor. Anadolu kulüpleri oyuncu transfer ederken hatırı sayılır miktarlarda para harcıyor ama oyuncu satışını yaparken bu paraları kazanamıyorlar. Antalya buna bir diğer örnek olarak verilebilir. Sezon başında büyük sükse yaparak  Menez, Nasri  gibi oyuncuları transfer eden Antalyaspor bu oyunculardan yarım sezon bile verim alamadı.

Galatasaray açısından bakmak gerekirse; ilk 25 dakikada maçı bitiren Galatasaray ilk yarı boyunca oyun disiplininden kopmadı. İkinci yarı skorunda rahatlığıyla maçı rölantiye aldı. Fernando’nun maçta süre alması haftaya zorlu Konyaspor maçında ilk 11 başlamasının sinyallerini verdi. Mevcut  kadro içinde kesinlikle yeri doldurulamayacak bir oyuncu. Fernando’nun tam anlamıyla hazır olması Galatasaray’ın şampiyonluk yolunda şansını arttıracaktır. Şampiyonluğun anahtarı Galatasaray için deplasman maçlarından geçiyor. Karabük maçı bunun için iyi bir adım oldu.

 

Sedat Kısa

Yorum Yap

Yazar Hakkında

İstanbul üniversitesi\'de okuyorum. 20 yaşındayım. Avrupa ve türk futbolunun yakından takipçisiyim.

Yorum Yap