Kapat

Çıkması Beklenen Sıradışı Telefonlar!

Anasayfa Bilim & Teknoloji Çıkması Beklenen Sıradışı Telefonlar!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kısa süre içerisinde telefonlarında tasarımı bambaşka bir hale geldi.

Gün geçtikçe telefonlar ilginç özelliklere sahip oluyor. Yazımızda bunlardan bir kaç tanesine göz atacağız.

 

 

 

 

5-FLİP PHONE

3 ayrı ekranı bulunan bu telefonun ekranları düzenlenerek çeşitli amaçlar için kullanılabiliyor. 3 ekranında 3 ayrı uygulama çalıştırmak mümkün. 3 ekranı bulunan bu telefonlar, katlanabilme özelliğinede sahip. Telefonun ekranlarını düzenleyerek klavye, 3-kitap okuyucu gibi farklı amaçlar içinde kullanılabiliyor.
Telefonlar 3 tane esnek amoled ekrana sahip, Kasası alüminyum olarak tasarlanırken bağlantı noktaları çelikten yapıldı.

 

4-NİNTENDO PLUS TELEFON

Nintendo, akıllı telefon sektörü sebebiyle zarar gören firmalardan biri oldu. Bilindiği gibi Nintendo’nun el konsolları, akıllı telefonların teknik kabiliyetlerinin gelişmesi sebebiyle biraz olsun sekteye uğramıştı. Ancak şimdi firma, yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Bu proje kapsamında oyun odaklı bir akıllı telefon geliştiriliyor. Daha önce gündeme gelen bu gelişmenin bu yıl karşımıza çıkması bekleniyor. İddiaya göre Nintendo, oyun odaklı akıllı telefon projesinde oyunların tamamını ücretsiz olarak sunacak. yani isteyen herkes oyunları ücretsiz olarak indirebilecek.

 

3-LENOVO BÜKÜLEBİLİR TELEFON

Lenovo kullanıcıların bileğine takabileceği bükülebilir ekranlı yeni bir akıllı telefon tanıttı. Cihaz geriye doğru bükülerek birkaç saniye içinde bileğe yerleştirilebiliyor. Katlanabilirlik sayesinde telefon kola bileklik gibi oturuyor. Lenovo, cihazın tüm bilek boyutlarına uygun olması için büyük ve küçük olmak üzere iki ebatta geleceğini açıkladı. Akıllı telefon Android işletim sistemiyle çalışacak ve 12 farklı renk seçeneğiyle sunulacak. Bu telefonları normal telefonlardan tümüyle ayırmak lazım, çünkü bu teknoloji elektroniklerinde katlanabilmesini gerektirdiğinden oldukça farklı üretim teknikleri gerektiriyor.

 

2-ASUS ZENFONE AR

Asus, hem sanal hem de arttırılmış gerçeklik desteğine sahip olan, 8 GB RAM’li telefon modelini duyurdu. Bu telefon Dünyanın ilk 8GB Ram’e sahip akıllı telefonu oldu. Telefonda 23 megapiksel çözünürlüğünde olan ve 4K Video çekimi yapabilen Sony sensörün kullanıldığı bir arka kamera yer alıyor. Ayrıca cihazın arka tarafında hareket izleme ve derinlik algılama kamerası bulunuyor. Aşırı ısınmayı önlemek için özel bir buhar soğutma teknolojisini kullanılmış.

 

 

 

 

1-DRAS PHONE

İngiltere merkezli bir şirket, akıllı telefonların tasarımını değiştirerek tamamen yeni bir konsept geliştirmiş. Katlanabilir akıllı telefon konseptinin şirketin geliştirdiği bükülebilir ekran teknolojisi ile hayata geçirilmesi planlanıyor. Cihazın boyutu da katlandığında hemen hemen bir çakmak kadar oluyor. Kolaylıkla cebe sığabilecek bir hal alıyor. Açıldığında ise normal boyutta bir telefon oluyor. Cihaz henüz üretime geçmemiş olsa da tasrımı ile heyecan yaratıyor.

Yorumla!