1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Cep Telefonlarına Taksit İmkanı Geri Getirilebilir

Cep Telefonlarına Taksit İmkanı Geri Getirilebilir

Cep Telefonlarına Taksit İmkanı Geri Getirilebilir

Türkiye’de 2013 yılında uygulanan cep telefonlarına taksit yasağı son günlerde kalkması gündemde. Taksitli telefon satışlarının sadece operatör ve bazı perakende teknoloji mağazalarının senetli taksit sistemi ile satış yapılıyordu.

 

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) başkanı, akıllı telefonlara taksit imkanının geri getirilebileceğini işaret etti.
TESK Başkanı Bendevi Palandöken, bugün yaptığı açıklamalarda şunları söyledi; “Cep telefonlarında kredi kartına taksit yasağı kalkmalı. İstatistiklere göre, akıllı telefon kullananlar ortalama 2 yılda bir cep telefonu değiştiriyor. Cep telefonu satışında kredi kartına taksit imkanı sağlanırsa bankalar yerine esnafımız kazanır. Vatandaş faiz ödemez, kredi faizlerinde de azalma olur. Cep telefonu ve diğer elektronik eşyaları almak isteyen vatandaşlar, mağaza yetkilileri tarafından mağazanın içindeki mobil banka şubesine yönlendiriliyor. Bankalar da 10 dakika içinde krediyi onaylayarak kredi kartına taksit yapılmayan cep telefonu satışı için 36 ay vadeli kredi verebiliyor.”

TESK’in bu talebi meclise taşınıp taşınmayacağını henüz belirsizliğini koruyor. Cep telefonunu taksitle almak isteyen kişilerin son senelerde bankalarda kredi çekme isteğinin arttığı göz önünde.

Cep telefonlarına taksit imkanı getirilerek bankalardan kredi çekiminin az da olsa azalacağını düşünüyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap