Kapat

Bu Yıl 10 Yaşına Giren Bilgisayar Oyunları

Anasayfa
Oyunlar Bu Yıl 10 Yaşına Giren Bilgisayar Oyunları

2018 yılına girsekte yılların eskitemediği, milyonlarca kişi tarafından defalarca oynanan ve bu yıl 10.yılını kutlayan oyunlara gelin hep birlikte göz atalım!

 

 

1- Grand Theft Auto 4

Rockstar Games’in efsane oyunu Grand Theft Auto IV, piyasaya çıktığıı günde 3.7 milyon civarında satarak Amerika’da sanayi rekorunu kırmıştır. Daha sonrasında ilk hafta dünya çapında 6 milyon civarı satarak tahmini rakamlarla birlikte 500 milyon dolar hasılat elde etmiştir. PlayStation 3 ve Xbox 360 için 29 Nisan 2008 tarihinde Kuzey Amerika ve Avrupa’da, 30 Ekim 2008 tarihinde Japonya’da satışa sunulmuştur.

 

 

 

2- Fallout 3

Bilim kurgu açısından en iyi oyunlardan birisi olan Fallout 3, Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen kıyamet sonrası dünyayı konu alan RPG oyunudur.

 

 

 

3- Left 4 Dead

Çıktığı günden bu yana her boyutda en iyi hayatta kalma oyunları arasında aday gösterilen Left 4 Dead 18 Kasım 2008’de piyasaya sürülmüştür.

 

 

 

4- Dead Space

İlk olarak 13 Ekim 2008 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 oyun platformlarında piyasaya sunulan Dead Space 20 Ekim 2008 tarihinde de PC platformu için piyasaya sürülmüştür. Electronic Arts tarafından geliştirilen bu oyun Korku – Macera türündedir. Amaç Necromorphs adı verilen yaratıklarla savaşmaktır.

 

 

 

5- Metal Gear Solid 4

Konamı tarafından 3 Mart 2008 tarihinde dünya çapında dağıtılan aksiyon türünde ki bu oyun Metal Gear Solid serisinin 7. oyunu olması ile birlikte Solid Snake karakterinin yeralacağı son Metal Gear oyunu olmaktadır.

 

 

 

6- The Force Unleashed

LucasArts tarafından geliştirilen video oyunu The Force Unleashed oyununun genel olarak incelemesinde oyun estetiği övülmüş fakat hikaye ve oynanış eleştirilmiştir.

 

 

 

7- Super Smash Bros. Brawl

 

 

 

8- Fable II

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir