Kapat

Bu Görselleri İnstagram’da Kesinlikle Paylaşmayın!

Anasayfa
FOTO GALERİ Bu Görselleri İnstagram’da Kesinlikle Paylaşmayın!

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından olan Instagram’da sürekli yeni bir akım çıkıyor ve kullanıcılar da bu akımlardan geri kalmak istemiyorlar. Fakat The Sun’ın belirttiğine göre zamanla alışılmış özçekimler karşı tarafı etkilemiyor, hatta fotoğrafın olumsuz yorum almasına sebep oluyor.

Yabancı bir turizm firması tarafından ortaya atılan raporda Instagram’ın en itici gelen fotoğrafların tatilde paylaşılan ve manzara odaklı özçekimler olduğu belirtildi. Genellikle tatil özçekimlerinde yer alan deniz, kum ve bacak üçlüsü kullanıcıların tepki göstermesine neden oluyorken bunlardan gına gelen kullanıcıların oranı da yüzde 34 seviyesinde.
Tatil özçekimlerinden sonra en itici bulunan ikinci fotoğraf türünün uzanırken bacakların görüneceği şekilde çekilen fotoğrafların olduğu ifade edildi. Yüzde 22 civarında kullanıcı tarafından beğenilmeyen bu fotoğraflar, listede ikinci sırada yer aldı.

 

Haberim Yokmuş Gibi Çek’e Dur Denilmeli
Araştırmanın sonucunda ortaya konulan veriler ışığında en az sevilen üçüncü fotoğraf şekli ise, ‘haberim yokmuş gibi çek’ oldu. Genellikle başka bir yöne bakılarak çekilen bu fotoğrafların etkisinin artık çok azaldığı söylenildi. Ayrıca listenin devamında ise tarihi ortamlarda verilen gereksiz pozlar, öpüşen çiftler ve zıplayarak havada çekilen fotoğraflar yer aldı.

 

Peki siz Instagram’da hangi fotoğrafları görmekten rahatsızlık duyuyorsunuz?

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir