1. Ana Sayfa
  2. Her Telden
  3. Blogdan Gelir Elde Etmek

Blogdan Gelir Elde Etmek

Blogdan Gelir Elde Etmek

Bir blog sahibiyseniz ve bu işten para kazanmak istiyorsanız yapmanız gereken ve tercih etmeniz gereken reklam firmalarını sizler için listeledik.
Yaptığınız işten para kazanmak ve sunucu giderlerinizi rahatlatmak istiyorsanız, blog sitenize reklamlar yerleştirip para kazanabilirsiniz. Bu yazımızda Google adsense’yi tercih edeceğiz. Çünkü google adsense, en iyi reklam ödemesi veren ve en çok tercih edilen bir sistem.
Blog’unuz üzerinden para kazanmaya başlamak için ilk önce, Google Adsense politikalarını ihlal etmemiş olmanız gerekiyor.

Temel Google Adsense Politikaları:
• +18, cinsellik, illegal ve hakaret içeren paylaşımınızın olmaması.
• Spam içerikli sayfaların olmaması.
• Pop-up ile açılan pencere bulunmaması.
• Alıntı/çalıntı içerik bulunmaması.

Ayrıca, sitenizde yeterli içerik bulunması ve iletişim, hakkında, gizlilik politikası gibi sayfaları eklemeniz gerekiyor. Aksi taktirde başvuru sonucunuz, Politika yetersizliği olacaktır. Bu sayfalara sahip değilseniz, başvuru yapmadan önce mutlaka oluşturmalısınız.
Temel olarak, Google Adsense politikaları bunlardır. Daha fazla politika kuralı okumak istiyorsanız, Google adsense sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.
Eğer Google politikalarına uygunsanız geriye kalan tek şey, Google Adsense başvurusu yapmaktır. Google adsense başvurusu için bir adet gmail hesabına sahip olmanız ve bu hesaptan google adsense başvurusu yapılmamış olması gerekiyor.
Burada ki sayfadan google adsense başvurusu yapacağız. Sayfada bulunan “ Şimdi Kaydol “ butonuna tıklıyoruz ve açılan pencereden, bizden istenilen bilgileri giriyoruz. Sizden istenilen bilgileri girdiğiniz zaman Adsense programına kayıt olmuş oluyoruz. Artık başvuru yaptık, bize verilen reklam kodunu sitemizin bir alanına yerleştiriyoruz.
Sitemizin, Google adsense başvurusunu tamamladık ve onay sürecine girdik. Google Adsense incelemeleri ortalama 3 gün içerisinde gerçekleşiyor. Her site, Google adsense tarafından onaylanmayabiliyor. Bu birazda şans işidir. Fakat para kazanmak istiyorsanız bu işin peşini bırakmayın. Elbet bir gün Google adsense hesabınız onaylanacaktır. Google adsense başvuru durumunuzu öğrenmek için, kayıt olduğunuz mail adresine bakmanız yeterli olacaktır. Google adsense hesabınız onaylandığı zaman, reklam kodları alanından reklam alanı oluşturup, sitenizin her hangi bir bölümüne o kodu yapıştırıp, görüntülenme ve tıklamaya göre para kazanabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap