İpucu

Blog Yazmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Blog Açmadan Önce Yapılması Gerekenler

Yıllar boyunca bloglar bağımsız seslerin yayıncısı oldular. Kuruluşundan bu yana, yazma becerilerini kanalize etmek için kullanılmış ve aynı zamanda okuyucuları güncellemek ve eğlendirmek için mükemmel bir platform olmuştur. Onlar adaletsizliğe veya öne çıkan toplumsal sorunlara karşı görüşlerini dile getiren etkili bir araçtır.

Bloglama, dünyada gördüğünüz veya göreceğiniz şeyleri paylaşmakla ilgilidir. Bildiğiniz şeyi ve sizin de neler öğrendiğinizi, öğretmek veya paylaşmakla ilgilidir. Bir blog başlattığınızda, her zaman ilgi alanlarınızla ilgili yeni şeyler öğreniyorsunuz. Böylece, fikirlerinizi kurulamadan paylaşmaya devam edebilirsiniz. Bir tane blog başlatmayı planlıyor musun? Buraya, bir blog ile başlarken akılda tutulması gereken şeyleri yazıyorum.

Blog Yazmadan Önce Dikkat Edilecek Şeyler

Blogun Doğası

Bloga başlamadan önce düşünmek son derece önemlidir, böylece blogun yapısı belirtilir. Yayınlanacak içerik türü, doğrudan ihtiyaç duyulan izleyicinin dikkatini hedef alacaktır. Bu doğa, temanızı ve blogunuzun içeriğini anlamanızda uzmanlığınızı açıklar.

Düşün ve Yaz

Düşüncelerinizi blogunuzun arkasında etkili bir şekilde iletmek için, hedef grubunuzu çeken ve yeterli trafiği toplayabileceğiniz bir platform seçmeniz önemlidir. Bunun bir örneği, Facebook’un sosyal konularla ilgili blogların yayınlanması için blogcu tarafından hedeflenmesi olabilir. Ayrıca, Instagram üzerinde büyük bir takipçi kitlesini çeken pek çok yemek blogu, izleyiciyi artırmak için blog’la görüşülebilir.

Blogunuza Bir Ev Sahibi

Birisi blogunuzu barındırmak için zaten bir sırada. Ev sahibi, blog’unuzu sunucuda bir yer ayırmak ve bunun üzerinden kazanç elde etmek için kârlı bulduğunda bloga bir poz verilecektir. Burada izleyici fazladan herhangi bir kuruş ödemiyor. Bunun yerine, sunucu her tıklamada bir tıklama aldığında blogcuya ödeme yapar. Bu bir blogcu olarak sizin için iyi bir gelir kaynağı olacaktır.

Alan Adınıza Bir Ad

Alan adı, hayranlarınızın hesabınızı binlerce düzenli olarak oluşturulmuş bloglar üzerinden izlemelerine yardımcı olacak hesap adınızdır. Mevcut alan adlarını seçmeniz mümkün değil. Mevcut alan adları ekranda görünecek, sadece tıklamanızı bekliyor olacak. Blog okuyucuları için hatırlanması kolay herhangi bir alan adı seçin.

Blog’un İçeriği Nasıl Olmalı?

Blogunuz yazı kalıbı ve resimler içeren düzenli, okunabilir ve akılda kalıcı olmalıdır. Geniş jargon kullanımından kaçınarak, dili okuyucu dostu hale getirin. Karmaşık ifadelerin kullanımının makalenin okunabilirliğini azaltacağını unutmamak önemlidir.

Bakış açınızı gözden geçirin, yayınlamaktan çekinmeyin ve izleyicinin her zaman düşünceli bir zihin tarafından yazılan bir makaleyi okumaya ne kadar istekli olduğunu göreceksiniz. Bloglarla ilgili bir sorun, büyümeye kadar onları beslemektir. İlk iki ayda piyasaya sürülen yaklaşık 300 blog var. Maksimum yedekleme konularını veya makalelerini tutmak her zaman tavsiye edilir. Zorlayıcı konularda yayınlamaya devam edin ve zaman verin. Blogun düzenliliği sayesinde yakında popüler olacak.

Youngcorners

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen sitede gezinmeden önce reklam engelleyicisini kapatın, sitemizde bulunan reklamlar sizi rahatsız etmez.