1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Bitcoin’e Olan Rağbet Azalıyor Mu?

Bitcoin’e Olan Rağbet Azalıyor Mu?

Bitcoin’e Olan Rağbet Azalıyor Mu?

Son aylarda ekonomi gündemlerini, haberlerini ve borsaları kasıp kavuran bitcoin’e olan ilgi azalıyor mu? Belli çevrelerin dediği gibi cidden bir balon mu? yoksa belirli bir düzeyde varlığını sürdürmeye devam edecek mi?

Bu soruların cevabını elbette bize, zaman en doğrusuyla gösterecektir. Ama mevcut gelişmeleri göz önüne alarak bazı yorumlarda da bulunabiliriz.

Bitcoin ilk çıktığı zamanlardan bu yana sürekli yukarı yönlü bir değişim göstermiş, öyle ki 0.10 dolarlardan 20.000 dolar seviyelerine kadar yükselmişti. Şuan ki güncel verilere göreyse bitcoin 7500 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bu yılın başlarında Google trendlerde en çok aranan kelime olmuştu. Gencinden yaşlısına kadar herkes google’da “bitcoin nedir? bitcoin ne kadar?” gibi ifadelerle arama yapıyordu. Bunun sonucunda bitcoin, ABD Başkanı Trump’ın adını geride bırakarak google’da zirveye oturmuştu.

Tüm bu gelişmelerin ardından bitcoin’in mevcut değeri düşüşe geçti, borsadaki kripto para işlem hacmi toplamda 800 milyar dolarlık bir değerden 380 milyar dolara kadar geriledi. Bu bilgiler doğrultusunda bitcoin’e olan ilginin azaldığını görmek, çok da zor değil.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap