İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Bir Yazı, İki Derbi!

Bir Yazı, İki Derbi!

Bir Yazı, İki Derbi!
2

Gs-Fb derbisinden sonra El Clasico’yu izlemek ilaç gibi geldi. Bol tempolu geçen maçta iki tarafında arzulu, istekli olması seyir zevkini arttırdı. Hocaların taktiksel olarak oyuna doğru müdahaleleri vardı. Messi’nin sahneye çıktığı maçta Ronaldo biraz sönük kaldı.Ayrıca Messi maçta 500.golünü atarak tarihe tekrar adını yazdırdı.

Her iki tarafında açıklar vererek oynaması, bol pozisyonlu bir maç ortaya çıkardı.
Barcelona’nın şampiyonluk yarışında olması için bu maçı kazanması gerekiyordu ve maçı kazanarak bu yolda sağlam bir adım atmış oldu. Fakat avantaj hala Real Madrid’de…

Hakeme gelince; Sergio Ramos sert bir oyuncu olmasına rağmen, Ramos’un gördüğü kırmızı kartı ağır buluyorum fakat Casemiro’nun oyundan atılması gerekliydi diye düşünüyorum. Onun haricinde hakem maçı güzel yönetti.

Gs-Fb derbisine gelince;

İki takımında durumunu göz önüne aldığımda maçı izleme isteğim olmadı.Fakat derbiler farklıdır, her iki takım içinde derbi önemlidir, atmosferi ayrıdır diyerek maçı izlemeye karar verdim. Herkes gibi, izlediğime de pişman oldum. İki takımda ligi kafasında bitirmiş ve ikisi de isteksizdi. Fenerbahçe geriye yaslandı ve bulduğu bir golle şampiyonlar ligi için fırsat yakaladı.

Galatasaray ise maç içinde birşeyler yapmaya çalıştı ancak organizasyon yönünden başarısızdı. İki takımda çok pas hatası yaptı.Hakem ise maçta çok pozisyon olmaması sebebiyle skora etki edecek bir kararda bulunmadı.Genel olarak hakem iyiydi.

Bu maçtan alınması gereken ders ; Türk futbolunun selameti için, Türkiye’nin en büyük iki kulübünün acilen toparlanmasıdır.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap