1. Ana Sayfa
  2. Yaşam
  3. Bilinçaltı Nedir?

Bilinçaltı Nedir?

Bilinçaltı Nedir?
NEYE İNANIRSAK O OLURUZ..

Yaşamın yasası inanç yasasıdır ve yaşamın ebedi ilke ve gerçekleri tüm dinlerden ve inanışlardan önce ortaya çıkmıştır. İnsanoğlunun dualarına, dileklerine karşılık almalarının da temelinde bu inanç yasası vardır ve insanlar dualarının, dileklerinin kabul edileceğine duydukları inanç sebebiyle dualarına karşılık alırlar. Bilinçaltımız da yine aynı yasayla, inanç yasası ile işler. Bu öylesine güçlü bir yasadır ki, biz farkında olalım ya da olmayalım, kabul edelim veya etmeyelim, sonunda neye inanırsak o oluruz..

 

GERÇEKLER GÖRECELİDİR..

İnsanlar gerçeğe göre değil, kendi yaşamlarından elde ettikleri çıkarımlara göre karar verirler. İnsanlar yaşadıkları dünyayı, içinde bulundukları çevreyi olduğu gibi değil, yıllar içerisinde kendi zihinlerinde oluşan deneyimleri ve beş duyu organları vasıtasıyla algılarlar. Gerçeklerin göreceli olmasının nedeni de budur.

 

İlgili Yazı

Hipnoz Nedir?

 

BİLİNÇALTININ GİZEMİ..

Bilinçaltının inanılmaz ve gizemli güçlerinin ortaya çıkışı, insanoğlunun ortaya çıkışı kadar eskiye dayanır. Aslında yaşamın en büyük sırlarından biri de mucizeler yaratan bilinçaltının keşfidir.

Bilinçaltımız hiç durmadan çalışan ve yaşamla ilgili farkında olduğumuz ve olmadığımız her ayrıntıyı hiç durmadan kaydeden bir kayıt cihazı gibidir. Gece gündüz demeden, sınırsız hafızasına yaşanılan her bir saniyeyi işler ve bu kayıt işlemi doğumdan ölüme kadar hiç durmadan devam eder.

 

BİLİNÇALTI VERİMLİ BİR TOPRAK GİBİDİR..

Bilinçaltımız iyi veya kötü, faydalı veya zararlı olduğuna bakmaksızın ekilen her tohumu yeşerten bir toprak gibidir. Bu tohumlar bizim düşüncelerimizdir. Düşünsel anlamda bilinçli zihnimizle inandığımız her şey bilinçaltımız tarafından doğru kabul edilerek içeri alınır. Alınan her düşünce de bizim deneyimlerimizi oluşturarak dünyayı ve çevremizi algılamamızda farklılıklar yaratır. Bu yüzden gerçek dünyayı olduğu gibi değil, inandığımız gibi görürüz.

 

BİLİNÇALTIMIZ GERÇEKTEN VAR OLANLA ZİHNİMİZDE CANLANDIRDIĞIMIZ DÜŞÜNCELERİ BİRBİRİNDEN AYIRT EDEMEZ..

Bilinçaltımızı etkin kullanabilmemizin temelinde, bilinçaltımızın gerçekten var olanla zihnimizde canlandırdığımız düşünceleri birbirinden ayırt edemeyişi gelir. Büyük bilim adamlarından ünlü sanatçılara, yazarlardan mucitlere kadar yüzyıllara damgasını vuran  bir çok etkili isim bu gerçeği biliyor ve de etkin bir şekilde bunu kullanabiliyorlardı.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap