1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Beşiktaş’ta Tedbirsizlik

Beşiktaş’ta Tedbirsizlik

Beşiktaş’ta Tedbirsizlik

Kasımpaşa Recep Tayyip Erdoğan stadında iki takımda maça moralli başladı.

Karşılaşmaya daha kontrollü başlayan Beşiktaş organize bir atakla skoru erken dakikalarda lehine çevirdi. Rakip karşılık veremiyor, siyah beyazlılar pozisyon bulmaya devam ediyordu.
Organize olamayan, bireysel olarak birşeyler yapmaya çalışan Kasımpaşa’da  uzaklardan atılan klas gol bu dediğimi destekler nitelikteydi. Performans ve kalite olarak rakibine oranla daha üstün olan taraf çok geçmeden yine üstünlüğü eline aldı. İkinci yari itibari ile takımlarda erken düşüşler gözle görülür biçimde ortadaydı.

 

Atiba’nın yokluğunda Tolgay tercih edilmiş ve gecenin en çalışkan isimlerinden biriydi. Ama önlerinde oynayan Oğuzhan etkisiz, Talisca ise sarı kart ile oynuyordu.Değişiklikleri bu kadar geç ve anlamsız şekilde kullanan Şenol Güneş belkide geldiği günden bugüne kadar en kötüsüydu.

Fizik ve kondisyon olarak geçen senelere oranla daha eksik olan Beşiktaş’ta takım seviyesine göre kondisyon eksiği olan Lens oyuna giriyor, etkili olmaya çalışan Quaresma oyundan çıkıyor . Hazır olmayan Negredo oyuna giriyor, sahanın en etkili isimlerinden Babel çıkıyor. Yenilere şans vermek adına Beşiktaş dün Kasımpaşa da 2 puan bıraktı.
Kendini savunmayı öncelik olan belirleyen Kasımpaşa iki şut ile iki gol buldu. Şenol Güneş’in öğrencileri Markus Neumayr ve Trezeguet’e boş alan bırakmanın cezasını kalesinde 2 gol görerek ödedi. Fabri’nin formsuz tamamladığı karşılaşmada Beşiktaş, Paşa deplasmanında 2 puan bıraktı.

 

-BERK SERGEN ULUBOYLU

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Merhaba ben Ahmet paylaşımin çok güzel olmuş tesekurler ederim.