İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Beşiktaş’ta Güneş Bulutların Arasında

Beşiktaş’ta Güneş Bulutların Arasında

Beşiktaş’ta Güneş Bulutların Arasında

Beşiktaş bu sezon taraftarlarının önüne ilk kez çıktı. Şampiyon oynadığı futbolla önceki iki senenin gerisindeydi, fakat taraftar maçın son düdüğüne kadar takımını destekledi.

İç saha avantajını 24 maçtır kullanan Beşiktaş hem futbolcu hem teknik heyet olarak tam hazır olmadığını bizlere gösteriyor. Gecenin en iyi ismi Dusko Tosic idi. Defansif yükü sırtlayan bir başka isim Atiba Hutcinhson ise 1 gol 1 asist ile yıldızlasan isimlerdendi.
Geçen senelere nazaran dikine hızlı tek paslarla rakibi çözen Beşiktaş’ta sorunu en iyi özetleyen Şenol Gunesti. Yaptığı basın toplantısında değindiği topu ayağımızda çok fazla dolandırdık ifadesi bunu açıklıyordu. Maç sonrası röportajlarda iyi analizler yapan Şenol Güneş’i lig başlandığından beri yaptığı hamlelerde göremiyoruz.

Negredo dakika 80 den sonra oyuna giriyor. Oyun 75. Dakikadan sonra Beşiktaş için skoru koruma ve set oyununa dönüyor. Bu dakikalarda Negredonun etkili olması beklenemez. Eğer Negredo’yu oyuna alıcaksan bunun zamanı ikinci yariydi Şenol Hocam. O dakikalarda etkisiz Quaresma yerine topu ileride tutucak Lens daha etkili olabilirdi. İlk 3 haftada Kasımpaşa maçında uzaklardan yediği hatalı gol ile 7 puanı cebine koyup Milli araya giriyor Beşiktaş.
Bu aradan sonra Karakartalın daha iyi döneceğini tahmin ediyorum.

Beşiktaş’ın eksiklerini eleştiriyoruz ama rakiplerine göre daha zorlu ekiplerle oynayan taraf Beşiktaş idi. Antalyaspor, Bursaspor, Kasımpaşa gibi ekipler bu ligin en diri ve puan alması en zor rakiplerden bir kaçı .

Yorum Yap

Yorum Yap