İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Beşiktaş’ta Gelen Gideni Aratmadı!

Beşiktaş’ta Gelen Gideni Aratmadı!

Beşiktaş’ta Gelen Gideni Aratmadı!

Bu sezon Fenerbahçe ve Galatasaray’ın kötü durumda olması, Beşiktaş’ın rakipsiz  olarak görülmesine sebep oldu. Geçen senenin Şampiyonu olarak sezona başlayan Karakartalın kemik kadrosunda Gol kralı Mario Gomez, asist kralı Jose Sosa, Ersan Gülüm, Gökhan Töre, Kerim Frei ve Olcay Şahan gibi isimler ayrılmıştı.

Bu isimlerin yerleri nasıl doldurulacaktı?

Gelen oyuncular aynı performansı, aynı katkıyı takıma sağlayabilecekler miydi? Bir çok soru işareti içinde kadro oluşturup sezona başladı.

Geçen senenin şampiyon kadrosundan 3 Futbolcu bu seneki kadroda yer aldı.

 

 

Bu kadar değişikliğin olduğu yerde başarı yakalamak zordu. 15’e yakın üst düzey karşılaşmaya çıkan Beşiktaş sadece Kiev ve Lyon maçlarında istediğini alamadı. Bu maçların dönüşünde ligde puan kayıpları yaşandı. Özellikle Lyon maçından sonra alınan Başakşehir mağlubiyeti…

 

 

Artık hocası Şenol Güneş ile birlikte tecrübe sahibi olan, zorlu virajlardan geçen Beşiktaş’ın Şampiyonluğu özetle hiç de iddia edildiği gibi kolay olmadı. Zorluklar birbir aşıldı ve hedefe ulaşıldı. Bahanelere sarılmak yerine çözüm için uğraşmanın ne kadar önemli olduğu bir kez daha görüldü.

 

-BERK SERGEN ULUBOYLU

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap