İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Beşiktaş Zirveyi Bırakmadı!

Beşiktaş Zirveyi Bırakmadı!

Beşiktaş Zirveyi Bırakmadı!
Bursa deplasmanı hiçbir zaman Beşiktaş için kolay olmamıştır . 2 haftada yaşadığı kayıplar camia içinde, baskı yaratmış gibi görünüyordu . Maçın ilk düdüğünden itibaren bu baskıyı hissetmeye başlayan Beşiktaş, ilk 45 dakika vasatı aşamadı. Taraftarı önünde oynayan Bursaspor; önceki haftalarda yaşadığı farklı sonuçlar ve zevksiz futbolunu bir kenara bırakmış ve genç hücum hattıyla gücü yettiğince dirençli futbol oynamaya çalışıyordu . Beşiktaş’ın etkili ismi ise dalga yapan Ricardo Quaresma idi.
Maçın kırılma anlarından biri; genç forvet Kubilay’ın kaleci Fabri ile karşı karşıya kaldığı pozisyondu.  İkinci yarıda yapılan Atiba Hutcsinhon – Cenk Tosun değişikligi ile hareketlenmeye başlayan siyah beyazlılar çok geç kalmadan ilk golü buldu ve oyun hakimiyetini devam ettirdi.
Fazla tehdite maruz kalmayan Beşiktaş son dakika golü ile aradaki farkı ikiye çıkardı . Maç eksiği ile verdiği liderlik koltugunu devralan Beşiktaş ,  artık telafisi çok zor olan son dönemeci; lider götürüp, lig zaferiyle noktalamanın peşinde.
-BERK SERGEN ULUBOYLU

 

Yorum Yap

Yorum Yap