İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Beşiktaş Kalitesi İşi Bitirdi

Beşiktaş Kalitesi İşi Bitirdi

Beşiktaş Kalitesi İşi Bitirdi
1

Hafta içi oynanan Şampiyonlar ligi karşılaşması; ligde bugüne kadar iyi puanlar toplayan ve iç saha avantajını elinde bulunduran Göztepe karşılaşması, çekinilen bir deplasman olarak görünüyordu.

 

Nitekim evinde baskılı başlayan taraf, ev sahibiydi. Tecrübesi ve kalitesi ile bu baskıyı çok geçmeden Talisca’nın müthiş golü kırdı.

 

Beşiktaş Oyunu kendi hakimiyeti altına alarak istediğini sahaya yansıtmaya çalıştı. Başarılı olabildi mi? tartışılır. Fakat usta ayaklar Beşiktaş’ı her zaman bir adım daha ileriye taşıyor .

Geçen seneki çok konuşulan kaleci performansına bu sene diyecek bir şey yok. Fabri bu sene hem Avrupa’da hem ligde övgülerin hakkını veriyor.

 

 
Babel’den kimse bu kadar üst düzey performans beklemiyordu. Ligdeki 4. golünün de deplasman maçında oluşu, takım için önemini ve ne kadar öldürücü bir silah olduğunun göstergesi.

 
Cenk, futbolunu gelistirerek kendi standartını oluşturdu ve bunu sahada her maç göstermeye başladı.

 

 
Talisca mesajı almış olmalı ki oynadığı futbol, yaptığı gol ve asist ile bunu gösterdi.

 

Ee birde şu var ki;
Dün gece adı çok az geçen bir isim vardı;

 
RİCARDO QUARESMA

 
Beşiktaş’ı yakından bilen çok iyi tanıyan Tamer hoca bu futbolcuya önlem aldı ki dün gece pek fazla etkili göremedik.
Fakat burada daha önemli bir durumun olduğu ortada. İki senedir tartışılan Beşiktaş, Quaresma üzerinden etkili; ona önlem alınırsa Beşiktaş’ın gardı düşer lafları tamamıyla çöp oldu.

Şu da bir gerçek, takım olarak birlikte etkili olma çabası içinde olsalardı; ilk yarı Göztepe lehine bitecek karşılaşmada 5-6 farkın olması muhtemeldi.

BERK SERGEN ULUBOYLU

 

Yorum Yap

Yorum Yap