1. Ana Sayfa
  2. Bilim & Teknoloji
  3. Basketbolcuları Mağlup Eden Robot

Basketbolcuları Mağlup Eden Robot

Basketbolcuları Mağlup Eden Robot
3

Dünya’nın en büyük  otomotiv şirketlerinden biri olan ve son dönemde yapay zeka alanında çalışmalarla kendinden söz ettiren Toyota Company, yeni bir robotla daha karşımıza çıktı. En son olarak e-Palette tanıtımıyla insanları bir hayli şaşırtan Toyota, anlaşılan o ki şaşırtmaya devam edecek.

Toyota bünyesindeki Mühendisler Topluluğunun geliştirmiş olduğu CUE isimli insansı robot, Japonya B liginde mücadele eden profesyonel basketbolcuları serbest atışlar sonucu mağlup etti. Kusursuzca bir performans sergileyen CUE, bu başarısıyla rakiplerini eğlendirdi.

Tabi bu noktada bazı eleştiriler de mevcut.Robotun belirli bir noktadan aynı atışları yapması bu eleştirilerden bir tanesidir.Teknolojik olarak çok büyük bir gelişme olmasa da, mühendislerin robotik konularda ilk tecrübesi olduğu göz önünde bulundurulursa, önemli bir başlangıç sayılabilir.

CUE 190 cm boya ve bir basketbolcu görünümüne sahip;

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap