İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Başakşehir Güle Oynaya

Başakşehir Güle Oynaya

Başakşehir Güle Oynaya
2

Başakşehir son bir kaç yıldır gerçekleştirmiş olduğu yapılanma ile ligimizde dikkat çeken takım haline geldi.Geçen sene 2. olarak şampiyonlar ligi ön elemelerine katılmayı hak ettiler.Rakipleri olan Club Brugge ise kendi ülkesindeki önemli takımlardan birisi.İlk maçta tarihi bir dönüş yaşayan Başakşehir ikinci maç için turu geçeceğinin sinyallerini vermişti.İlk maçta yaşadıkları tecrübesizlikten ötürü goller yemişlerdi fakat yine de o maçı çok iyi oynayıp mükemmel geri dönüşü sağladılar.İkinci maça geldiğimiz ise Başakşehir kurduğu kadronun karşılığını çok iyi aldı.Gerçekleştirmiş oldukları Elia,Chlicy transferleri ise çok yerinde transferler.Zaten Chlicy’nin kalitesinin tartışılmayacağını bundan önceki yazımda da belirtmiştim.Bu iki maçta gerçekleştirdiği performansla bunu bize kanıtladı.Yaptığı asist ise harikaydı.Maç içersinde Emre Belözoğlu’nun çok etkili olduğunu söyleyebilirim.Yaşın futbolda çok da önemli olmadığını bize gösteriyor.


Kanaatime göre ortasahada yetenek açısından, en iyi Türk futbolcu.Gerek oyun görüşü gerekse tekniği onu takımın beyni yapıyor.Aynı şekilde Adebayor’da performansı ve tecrübesi ile takıma olumlu etkiler veriyor.Fiziğine rağmen maç içerisinde hareketli ve sürekli golü arıyor.İlk maçta etkisiz olan Visca ise bu maçta kendisinden isteneni çok iyi verdi.Verdiği mücadele kendisine gol olarak geri döndü.Başakşehir maç boyunca topa sahip oldu.Rakibine doğru düzgün pozisyon bile vermedi.


Başakşehir oturmuş bir takım haline geldi..Şimdiden bu sene de ligin en etkili takımlardan olacağının sinyallerini verdi.Başakşehir’in yapmış olduğu diğer takviyeler ise takımın alternatifli olmasını sağladı.Gökhan İnler,Kerim Frei,Da Costa,Chedjou takıma kesinlikle katkı sağlayacaktır fakat Mevlüt Erdinç transferi hakkında şüphelerim var.Kısacası Başakşehir bu turu güle oynaya geçti.Bundan sonraki turlar çok zorlu olacak fakat yine de Başakşehir’in bu oyunu güven veriyor.Bir sonraki turu Başakşehir geçer mi geçmez mi bilinmez ama oynadığı oyun ile bizleri memnun edecektir.Ayrıca Avrupa kupalarında çok yıpranmazsa ligde de şampiyonluğa oynayabilecek kapasiteleri var.
Teşekkürler Başakşehir.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Mersinliyim ve Mersin\'de ailemle birlikte yaşıyorum. 20 yaşındayım. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi olduğum için şuan Istanbul\'dayım. Spor benim hayatım sadece Türkiye\'de değil Dünyadaki spor gelişmeleriyle de yakından ilgileniyorum.

Yorum Yap