1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Avrupa Kartal Görsün!

Avrupa Kartal Görsün!

Avrupa Kartal Görsün!

Bazı şeyleri konuşmak için çok erken ama görünen bazı gerçekler ilerisi için umut veriyor.

Önce dengeli bir gruba düştük Herkes grubun gidişatı hakkında tahminde bile bulunmakta zorlanıyordu.
En çekindiğimiz takım 4.torbadan gelen Alman ekibi Leipzig idi. Proje takımı olan Alman ekibi, Avrupa’nın en genç, en dinamik takımı bunu geçen sene Bundesliga’da parlayarak gösterdi.

 

 
Porto deplasmanında akıllı ve kontrollü futbolla galibiyet alan Karakartal, evinde oynayacağı Leipzig maçı daha önem arz ediyordu.
Hafta sonunda zihinsel olarak etkilenen Beşiktaş’ta ne gibi etkiler olacağı merak konusuydu.

 

 

Ekibimiz maça 20 dakika çok etkili başladı, ve deyim yerindeyse rakip takım Fabri’nin şortunun rengini görmeyi bırak, santrayı geçemedi. Bulduğumuz iki şahane gol Beşiktaş’ın şampiyonlar ligi takımı olduğunu bizlere gayet net gösterdi. Hakemi değerlendirecek olursak iyi bir karşılaşma yönetti, tartışabileceğimiz tek pozisyon Keita’nın Talisca’ya dirsek attığı pozisyon olabilir. Bir tarafta futbolun devlerinden 70 milyon euro üzeri teklifler alan ve kulübü tarafından satılmayan Keita, diğer tarafta Beşiktaş’ta 34 yaşına gelmiş, Atiba Hutchinson.

 

 
İki oyuncuyu karşılaştıracak olursak;

Atiba’nın pas yüzdesi: %90 – Keita’nin %70
Pas arası: 6 -1
İkili mücadele kazanma: 7-3

 

 
Üstünlük ve etkili futbol Atiba’nin lehinde sonuçlandı.
Alman ekibinin forveti Timo Werner maçın ilk yarısında statdaki atmosfere dayanamayıp kulak tıkayıcı kullanmak zorunda kaldı, buda etkili olmayınca oyundan çıkmak zorunda kaldı, Beşiktaş taraftarının ne kadar etkili olduğunu tüm Avrupa birkez daha gördü.

 
YÜRÜDÜĞÜN BU YOLDA; BAŞARILAR BEŞİKTAŞ!

Yorum Yap

Yorum Yap