İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Apple’da iPhone X Tarafında İşler Kötü Gidiyor, Üretim Yarıya İndiriliyor!

Apple’da iPhone X Tarafında İşler Kötü Gidiyor, Üretim Yarıya İndiriliyor!

Apple’da iPhone X Tarafında İşler Kötü Gidiyor, Üretim Yarıya İndiriliyor!

Apple‘ın 10.yılına özel çıkardığı, aynı zamanda yılın en çok beklenen telefonu olan iPhone X beklenenden daha az satış gerçekleştirdi.

Nikkei Asian Review’in yeni sunduğu raporuna göre Apple, 2018 yılının ilk çeyreğinde iPhone X üretimini 40 milyon olarak hedeflemişti. Fakat kaynaklar Apple’ın üretimi yarıya indirmeye karar verdiğini belirtti. Kaynak, hedeflenen üretimin 40 milyondan 20 milyona düşeceğini ileri sürdü. Alışveriş sezonunda (2017 sonunda) iPhone X’in beklenenden daha az satış yaptığını vurguladı.

 

SAMSUNG‘UN OLED MALİYETİ SATIŞ FİYATININ YÜKSEK OLMASININ NEDENLERİNDEN BİRİ

Kaynak, Samsung’un OLED ekran maliyetini, iPhone X’in yüksek fiyatının nedenlerinden biri olarak gösteriyor. Samsung şu anda OLED ekran pazarının büyük kısmını elinde tutuyor. Geçmiş tarihli raporlarda, Apple’ın Samsung’a olan bağımlılıktan kurtulmak ve maliyeti aşağı çekmek için başka üreticilerle görüştüğü ve hatta bazı tedarikçilere yatırım yapmayı planladığı ileri sürülmüştü. Güney Koreli diğer teknoloji devi LG de yatırım planında ismi geçen şirketlerden biri.

Nikkei’nin raporuna geri dönecek olursak kaynak, Apple’ın bu sene çıkaracağı OLED ekranlı modellerin üretimini azaltarak, LCD ekranlı iPhone’ların üretimini artıracağını söylüyor.

OLED EKRANLI IPHONE’LAR GEÇ Mİ ÇIKACAK?

Diğer yandan Çinli bir sanayi kaynağı, Apple’ın OLED ekranlı yeni iPhone’ları daha geç tanıtabileceğini ve LCD’ye ağırlık vereceğini iddia ederek, dolaylı yoldan Nikkei’nin raporunu da doğruladı. Şimdilik söylenenler bu kadarla sınırlı. Önümüzdeki aylarda neler olacağını hep birlikte göreceğiz.

Yorum Yap

Yorum Yap