Kapat

Apple, Shazam’ı 400 Milyon Dolara Satın Aldı

Anasayfa
Sosyal Medya Apple, Shazam’ı 400 Milyon Dolara Satın Aldı

Apple şirketinin uzun zamandır konuşulan Shazam platformunu satın alma girişimi bugün tamamlandı, Apple satın alma için 400 Milyon Dolar ödedi.

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Applemüzik platformlarında olan varlığını arttıracak bir hamleyi bugün resmi olarak gerçekleştirdi. Apple ve Shazam arasında son günlerde sıklıkla çıkan satın alma haberleri bugün resmiyete dökülmüş oldu. Apple, dünyaca ünlü müzik bulma ve dinleme platformu olan Shazam’ı yaklaşık 400 Milyon Dolar ödeyerek satın aldı.

Apple ve Shazam şirketleri arasındaki satın alma girişimi hakkındaki en net bilgiler bugün TechCrunch adlı teknoloji sitesi tarafından yayınladı. TechCrunch sitesinin yaptığı habere göre anlaşma Cuma günü imzalandı ancak prosedürlerin gecikmesi nedeniyle bugün açıklandı. Apple, Shazam platformunu TechCrunch tarafından açıklanan rakama göre 400 Milyon Dolar’a aldı.

Apple sözcüsü Tom Neumayr yaptığı açıklamada; “Milyonlarca kullanıcısı olan Shazam’ı satın almamız çok önemli bir gelişme. Yakın zamanda kendi platformlarımızı Shazam ile entegre ederek ortak bir çalışma içine girmeyi umut ediyoruz.” diye konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir