1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. AÖF Sınav Yerleri Belli Oldu mu? Tüm Detaylar

AÖF Sınav Yerleri Belli Oldu mu? Tüm Detaylar

AÖF Sınav Yerleri Belli Oldu mu? Tüm Detaylar

Öğrencilerin beklediği AÖF sınav giriş belgesi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin beklediği sınav giriş belgelerinin ilerleyen saatlerde açıklanması bekleniyor.

Konu hakkında detaylar yazımızda..

 

 

2018’in ilk final sınavları yaklaşıyor. Bu final sınavlarına katılacak binlerce Açık Öğretim Fakültesi öğrencilerinin internetde son günlerde aradığı “AÖF sınav giriş belgesi yayınlandı mı?” sorusuna yanıt arıyor. Bizlerde öğrencilerin bu sorusuna yanıt olmaya çalıştık. İşte AÖF final sınavı hakkında tüm detaylar..

 
AÖF FİNAL SINAV YERLERİ | AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ

 

13-14 Ocak’ta 2017-2018 eğitim dönemi AÖF final sınavına girecek binlerce öğrenci, AÖF sınav giriş belgelerini merak ediyor. Sınava kısa bir süre kalmasına karşın son günlere oranla sınav hakkında sorular internet üzerinde hızlandı. AÖF final sınav giriş yerlerini bugün açıklaması bekleniyor.

 

SINAVA GİRMEK İÇİN GEREKLİ BELGELER

  • Fotoğraflı Sınav Giriş Belgesi

  • Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi

Fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. Kimlik Numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti kimlik kartı, süresi g eçerli pasaport, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait mavi kart, yurt dışında yapılan sınavlarda T.C. vatandaşları hariç başka bir ülkenin vatandaşları için o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu ama çla kullanılabilir. Bunların dışındaki belgeler (sürücü belgesi, mesleki kimlik kartları vb.) sınava giriş için geçerli kimlik belgesi olarak kabul edilmez. Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksi k olsa öğrenci sınava alınmaz.

Sınava giriş için gerekli bu iki belgeden biri bile eksik olsa öğrenci sınava alınmaz.

 

SINAV SORU VE CEVAPLARI İLE SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Öğrenciler , ilgili dönem veya geçmiş dönemlere ait sınav ların soru ve cevaplarına ekampus.anadolu.edu.tr adresinden T.C. kimlik nu maraları ve şifreleriyle giriş yaparak ulaşabilirler.

Sınav sonuçları, sınav tarihinden itibaren yaklaşık 15 gün içinde açıklanmakta olup öğrencilerin adreslerine ayrıca postalanmamaktadır. Sınav sonuçları aof.anadolu.edu.tr web sayfası öğrenci otomasyonundan öğrenilebilir.

AÖF MAZERET SINAVI YAPILACAK MI?

Sınav giriş belgesinde belirtilen yer ve tarihte sınava girmeyen öğrenciler için başka bir yerde veya zamanda mazeret sınavı açılmaz. Her ne sebeple olursa olsun sınav hakkının saklı tutulması mümkün değildir.

Açıköğretim Fakültesi, 1982 yılında kurulmuş olan ve Uzaktan eğitim metoduyla öğrencilerine hizmet veren, Anadolu üniversitesinin bir fakültesidir. Kendi ikamet ettiği ilde üniversite kazanamayıp farklı illerde okuma imkanı olmayan, hatta örgün olarak üniversite okumaya fırsatı olmayan Türk vatandaşlarının imdadına koşan bir sistemdir Açıköğretim. Tüm Türkiye’de hizmet veren açıköğretim fakültesi, bunun yanı sıra KKTC, Türki Cumhuriyetler ve Batı Avrupa’da da Türk vatandaşlarımıza hizmet sunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap