İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ekonomi
  3. Ankara’da Konutlar Bitcoin İle Satılacak!

Ankara’da Konutlar Bitcoin İle Satılacak!

Ankara’da Konutlar Bitcoin İle Satılacak!

Sanal para birimi olan Bitcoin Türkiye’de gayrimenkul sektörüne giriş yaptı. Ankara’da yapılan gayrimenkul projesinde daireler Bitcoin ile satın alınabilecek.

 

Konu ile ilgili yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen firma sahibi Erdal Daldaban, “Son dönemde izlediği değer güzergahıyla Türk yatırımcısının da ilgisini çeken ve yatırımlarını böyle değerlendiren müşterilerimizin dikkatini çekebileceğimizi düşünerek bitcoin ile satış yapmaya karar verdik. Sanal ya da başka bir deyişle dijital paranın artık küresel ekonomi için gözardı edilemeyecek bir unsur hale geldiğini er ya da geç hayatımızda kalıcı bir biçimde yer bulacağını düşünüyoruz” dedi.

“MEVCUT KURDAN TL FATURASI KESİLECEK”

Daldaban, sistemin nasıl işleyeceği ile ilgili olarak haberrturk.com’a yaptığı açıklamada ise, bitcoinle ilgili mevzuatta bir belirsizlik olduğunu, taraflarla çeşitli görüşmeler sonucunda bitcoin transferinin yapılabileceği yönünde görüş birliğine varıldığını söyledi.

Arzu edenlerin kendi hesaplarına bitcoin transferi yapacağını, kendilerinin de buna karşılık mevcut kurdan TL faturası keseceklerini anlatan Daldaban, “Gönül iseter ki bitcoin faturası keselim ama mevcut sistem şu anda buna izin vermiyor. Biz de TL’ye çevirip fatura keseceğiz. Dolayısıyla vergilendirilmesinde bir problem yaşanmayacak” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap