İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Futbol
  3. Ampute Milli Futbol Takımının Zaferi, Gurur Kaynağı Oldu!

Ampute Milli Futbol Takımının Zaferi, Gurur Kaynağı Oldu!

Ampute Milli Futbol Takımının Zaferi, Gurur Kaynağı Oldu!

Türkiye’nin ev sahipliği yaptığı turnuvada millerimiz, bu yıl hiç yenilmemiş İngiltere’yi 2-1 mağlup ederek dünya şampiyonu oldu.

 

TFF’nin Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde yer alan “Türkiye Futbol Oynuyor” projesi altında destek verdiği Ampute Milli Futbol Takımı, EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonasının final maçında İngiltere’yi Vodafone Park’da konuk etti. Müthiş bir atmosfer ile başlayan maçta gollerimiz 25. dakikada Ömer Güleryüz ve 53.Dakikada Osman Çakmak’dan gelirken, İngiltere’nin tek golünü de 50.dakikada Westbrook kaydetti.

 

 

Maça Büyük İlgi!

 

Ampute Milli Futbol Takımının oyuncularının, Cumburbaşkanı Erdoğan’a, Başbakan Binali Yıldırım’a “Biz Final Maçını Vodafone Park’da Oynamak İstiyoruz” çağrısında bulundu. Hemen ardından Beşiktaş bu seslenişi duydu ve Ampute Milli Futbol Takımının bu isteğini kabul etti.

Maça büyük ilgi gösteren taraftarla Stadın neredeyse tamamını doldurdu. Stadı dolduran taraftarlar maç boyunca Millilerimizi destekledi.

 


Stadı dolduran taraftarların dışında bu mücadeleyi yanı sıra, Mustafa Denizli, Fatih Terim, Dursun Özbek, Fikret Orman, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Arif Ümit Uztürk, Mehmet Baykan Osman Aşkın ve Bilal Erdoğan’da izledi.

 

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan, Gururumuz Amputelere Destek!

TFF’nin maç sonucunda yayınladığı yazılı açıklama’da,”Türkiye’ye büyük bir gurur yaşatan Ampute Futbol Milli Takımı’nı gönülden kutlar, spor tarihimize geçen başarının mimarlarına yürekten teşekkür ederiz” denildi.

 

 

Yorum Yap

Yorum Yap