1. Ana Sayfa
  2. Sektörel
  3. Amazon, Sanal Para ile İlgili 3 Site Satın Aldı

Amazon, Sanal Para ile İlgili 3 Site Satın Aldı

Amazon, Sanal Para ile İlgili 3 Site Satın Aldı

Dijital paraların iştahını kabarttığı son kurum Amazon oldu. Amazon, sanal para ile ilgili üç adet internet sayfası satın aldı.

Bitcoin 7 bin doları aşarak tarihi rekorlar kırmaya devam ederken dijital paraların iştahını kabarttığı son kurum Amazon oldu.

3 SİTE SATIN ALDI      

E-ticaret devi Amazon, sanal para birimlerinin adlarını taşıyan üç alan adı satın aldı. Online alışveriş devi, amazonethereum.com, amazoncryptocurrency.com, ve amazoncryptocurrencies.com adlı üç internet sitesi satın aldı. Şirket 2013’ten bu yana amazonbitcoin.com alan adına da sahip durumunda.

TALEP ARTIYOR      

Uzmanlar, ABD’li finans devi CME Group’un Bitcoin’in vadeli işlem sözleşmelerine bu yıl bitmeden başlamayı amaçladığına işaret ederek, sanal para birimine olan talebin arttığını vurguladı.

Dünyanın en büyük vadeli işlemler ve opsiyon borsası işletmecisi CME Group tarafından yapılan açıklamada, bu yılın dördüncü çeyreğinde Bitcoin’in vadeli işlemlerine başlanmasının planlandığı belirtilerek, gerekli düzenleyici kurumların onayının beklendiği bildirildi.

Yorum Yap

Yorum Yap