1. Ana Sayfa
  2. Haberler
  3. Amazon, ABD Başkanı Trump Tarafından Vergi Kaçakcılığıyla Suçlanıyor!

Amazon, ABD Başkanı Trump Tarafından Vergi Kaçakcılığıyla Suçlanıyor!

Amazon, ABD Başkanı Trump Tarafından Vergi Kaçakcılığıyla Suçlanıyor!

1994 yılında kurulan ABD merkezli ve dünyaca ünlü ticaret sitesi Amazon, Trump tarafından vergi kaçakcılığı ile suçlandı.

 

Dünyanın en büyük perakende alışveriş sitesi olarak kabul edilen Amazon’un iş uygulamaları konusundaki aktivitelerinden iki gün sonra ABD Başkanı Donald Trump şirkete adeta öfke kustu. Trump ABD posta servisi ve lobicilik etkinlikleri ile ilgili Tweetler attı. Şirketin lobi grubu oluşturma çabalarına girme ve ABD Posta servisini aldatıcı tavırlar sergilemekle suçladı.

Trump’ın şirket hakkında şu Tweet’i attı: ”Konusu açılmışken, ABD Posta Servisinin her pakette 1.50 dolar kayba uğradığı hakkında iddialar dolaşıyor. Bu söylenti raporlarına göre bahsedilen miktarlar milyon dolarlara ulaşıyor. Ancak işin aslı bu rakamlar Amazon tarafından şişirilmiş rakamlardan ibaret. ABD Posta Servisi zarara uğramadı ve gelişmeye devam etti. Amazon ise kargolarında bahsedildiği gibi 2.6 milyon dolar büyüme elde etmedi. Eğer ettiysede Amazon vergi kaçakçılığı yapmaya başlamış.”

Amazon şirketi geçmişte de Trump’ın sert söylemlerine maruz kalmıştı. Bugünlerde ise başkanın vergi kaçakçılığı ile karşı karşıya. Ayrıca konu ile ilgili Trump, vergi kaçakçılığı ile ilgili soruşturma başlattı.
Konu ile ilgili sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap