1. Ana Sayfa
  2. Mobil
  3. Akıllı Telefonların Sarjını En Çok Tüketen Uygulamalar

Akıllı Telefonların Sarjını En Çok Tüketen Uygulamalar

Akıllı Telefonların Sarjını En Çok Tüketen Uygulamalar

Akıllı telefonunuzun sarjı normalden daha hızlı mı bitmesinden şikayetciyseniz bu yazımız size faydalı olabilir. Öncelikle telefonunuzda sık sık kullandığınız uygulamaları kontrol etmelisiniz.

Aşağıdaki uygulamaların kullanım süresini kısaltırsanız sarj konusunda tasarruf edebilirsiniz.

 

En Çok Sarj Tüketen Akıllı Telefon Uygulamaları;

 

1-Spotify

Dünyanın en çok kullanılan müzik platformlarından birisi olan Spotify uzun kullanımda normalinden çok sarj tüketebiliyor.

 

 

2-Netflix

Popüler dizileri kendi bünyesinde kullanıcılarına sunan Dizi-Film platformu adeta hem internet hem de sarj sömürücüsü. Bu sıkıntıyı az da olsa gidermek için videoları telefonunuza indirip izleyebilirsiniz.

 

 

3- Outlook

Microsoft tarafından kurulan e-posta servisi Outlook için gerekli ayarları yapmadıysanız sarjınızın daha hızlı bitmesine neden olabilir. Uygulamanın arka planda çalışmasını engelleyerek bu durumun önüne geçebilirsiniz.

 

 

4-Facebook

Yapılan araştırmalarda en çok sarj tüketen uygulamarın zirvesinde bulunan Facebook sarj ve internet harcama konusunda tam bir usta. Videolar otomatik oynat ayarındaysa internet ile birlikte sarjınızı da etkileyecektir.

 

 

5-WhatsApp

Her ne kadar az internet yesede dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma servisi WhatsApp, uzun kullanıldığında sarjın çabuk bitmesine sebep olabilir.

 

 

6-Snapchat

Facebook ile birlikte sarj tüketen uygulamalar listelerinde hep başlarda olan Snapchat, yüksek internet kullanımı ile birlikte sarj’ı hızla sömürebiliyor.

 

 

7-Youtube

Adeta internet canavarı olan video platformu Youtube, arka planda veri indirimi ile birlikte sarjınızın normalinden çok daha fazla bitmesine neden olabiliyor.

 

 

 

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap