İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. İnternet
  3. Adsense İle Site Gelirleri Nasıl Sağlanır?

Adsense İle Site Gelirleri Nasıl Sağlanır?

Adsense İle Site Gelirleri Nasıl Sağlanır?

Bu yazımızda her site yöneticisinin ,site giderlerini karşılamak için ve gelişimine maddi boyutta katkı sağlamak için olmazsa olmaz reklamları ele alacağız.

Bir çok İnternet sayfası %90 oranında dünya çapında en çok kullanılan ve en çok pazar payı olan Google Adsense’yi kullanmaktadır.Yazımızın ilerleyen bölümlerinde gerekli şartlar neler,nasıl siteye reklam yerleştirilir;ne kadar sürede ne kadar kazanç sağlanır gibi temel bilgilerin yanı sıra adım adım detaylandırmasını da yapacağız.

Öncelikli Şartlar :

  1. İnternet sayfasının .com .net .org gibi özgün ,web sitesinin amacını yansıtan uzantılara sahip olmak gerekiyor.
  2. Ücretsiz İnternet sayfalarında (Blogger Hariç ) Google Adsense uygulamasını kullanamazsınız.Önceden kullanılan bu uygulamanın ,hizmeti kötüye kullanıldığı ve daha kaliteli içeriklere sahip sayfalarda görüntülenme kararı alındı.
  3. Sitenin içeriği reklam verenlerin hangi alanda verdiklerine yakın olması daha hızlı ve daha hızlı kazanç sağlamanıza olanak verir.

Adım 1: İçerik

İçeriğiniz ne kadar zengin ne kadar kaliteli ise (ve tabiki ulaştığınız kitle) o kadar çok kazanç elde edebilirsiniz. Sayfanın tasarımından ,genel arayüze ,kullanılan kodlamaya kadar her şey önem arz ediyor.

Adım2 :Başvuru

Sizde bir gelir kaynağına sahip olmak istiyorsanız ve bunu Google Ad-sense ile yapmak istiyorsanız adsense.google.com adresine girerek Google hesabınızla giriş yapıp ,bilgileri doldurduktan sonra başvurabilirsiniz.

Adım 3: YouTube Adsense

Bir yayıncı yahut büyük kitlelere hitap eden videoları YouTube aracılığıyla paylaşıyorsanız izlenme ve tıklanma oranına göre gayet tatmin edici rakamlar kazanabilirsiniz.

Adım 4 : Anlaşma ve reklam yayınlama

Kayıt olduğunuz zaman reklam al kısımından Google aracılığındaki reklam verenlere anlaşmaya varabilirsiniz. Tabi ki  bir çok reklam koyabilirsiniz ama unutmayın reklamlar ne kadar göze batarsa siteye girilme oranı o kadar azalacaktır.O yüzden ayarını tam yapmakta fayda var.

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (3)

  1. Adsense sponsor reklamlar haricinde bir internet sitesinin en iyi gelir kapısıdır. Adsense’den iyi gelir sağlayabilmek için önemli olan kurallara uygun içerikler ile siteyi donatmak ve doğru reklam yerleşimleri yapmaktır bana göre.

  2. Gelir sağlanır ancak ne kadar sağlanabilir bu konuda bilgi verir misiniz özellikle yerleşimle ilgili.