1. Ana Sayfa
  2. Eğitim
  3. ABD’nin Önde Gelen Üniversiteleri Blok Zinciri ve Bitcoin Dersleri Veriyor!

ABD’nin Önde Gelen Üniversiteleri Blok Zinciri ve Bitcoin Dersleri Veriyor!

ABD’nin Önde Gelen Üniversiteleri Blok Zinciri ve Bitcoin Dersleri Veriyor!

ABD’de bulunan ve dünyanın önde gelen üniversiteleri listesinde olan üniversitelerde Bitcoin ve blok zinciri teknolojisi ile ilgili dersler veriliyor.

Blok zincirinin endüstri ile akademi arasındaki ilişkiyi dönüştürdüğünü işaret eden Cornell Üniversitesi’nde eğitim veren Prof.Ari Juels “Eskiden yalnızca akademik ilgi gösterilen bu konu, en yeni teknolojilerin ve sistemlerin anlaşılması için bir gerekliliğe dönüştü. Bu fenomen, akademik araştırmacılara bir değişim girdabının içine çekti.” diyor.

CNBC’nin verdiği habere göre, üniversitelerde blok zinciri ve bitcoin dersleri son derece ilgi görüyor. Çoğu zaman bekleme listelerine sahip, “Kripto Ekonomi, Blok Zinciri ve Teknoloji, İş Hukukun Geleceği” isimli ders Berkeley Üniversitesi’nde mühendislik, hukuk ve işletme fakültelerinin üçünden de öğrenci alan ilk ders olma unvanını kazandı.

Lisans derecesinde eğitimler vermekle birlikte Berkeley’de bir blok zinciri kulübü de oluşturuldu. Fakat bu kulübe başvurular o kadar yoğun ki öğrenciler 3 aşamalı onay sürecinden geçiyor. Bugüne kadar yalnız %4‘üne onay verilen kulübün üyeleri Airbus ve Qualcomm gibi Fortune 500 şirketlerinde çalışma şansı yakalıyor. Kulübün içerisindeki bir alt grubun, 20 milyon dolar değerinde bir yatırım fonu oluşturmayı başardığı belirtiliyor.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

HABER EKİBİ

İletişim için: iletisim@youngcorners.com

Yorum Yap